Виставка «Український сувенір-2010» відкрилася в Українському домі у Києві. Тут представлені вироби з усіх регіонів України – це вишиті рушники і сорочки, різноманітні прикраси, гобелени, писанки та вироби з глини.
Впродовж двох днів експертна комісія обиратиме найкращі речі, які наступного року будуть вручати іноземним делегаціям від імені Президента України.
На стендах розкладені яскраві та оригінальні сувеніри: кожен регіон намагається показати свою самобутність. Наприклад, притаманні саме Полтавській області мережені сорочки – вишиті білим по білому – представляє товариство «Леся Українка» з Полтави.
Такі сорочки коштують від 150 гривень і більше, говорить Ірина, учасниця виставки. «Це унікальні сорочки, ручна робота, дуже ювелірна, клопітлива робота. Кожна ниточка рахується, І вишивальниця, рахуючи ниточки, викладає малюнок. Наші вироби продаються непогано, і не лише в Полтаві, а в багатьох містах України. Іноземці також дуже зацікавлені в сувенірах нашого товариства і добре їх купують», – запевняє Ірина.
Нерівна конкуренція
Однак, голова Національної спілки майстрів народного мистецтва України Євген Шевченко називає експозицію Українського дому – скромною. Чому? Бо, за його словами, українським майстрам важко конкурувати з нібито українською сувенірною продукцією, завезеною, насправді, з-закордону.
«Через український кордон нас завалюють продукцією на суму біля 5 мільярдів гривень! Сувенірна продукція з різних куточків світу завозиться зараз в Україну. Це Китай, Індонезія, Америка, Туреччина… Нам важко конкурувати і з сувенірами інших народів і з підробками під українські народні вироби. Бо сьогодні, наприклад, у Спілці майстрів об’єднано близько 800 чоловік. Отакий колектив працює в галузі народного мистецтва. А на прикладі Китаю ми знаємо: прибуток від виробництва іграшок такий самий, як прибуток Росії від нафтового бізнесу. Тож, уявіть собі, який це ресурс. Ми могли б вирішити проблеми депресивних районів, і Карпатського регіону, і східних регіонів, відсутності робочих місць у них – саме розвитком цієї галузі!»
Сувенір для іноземця
За словами Євгена Шевченка, проблема полягає ще й у тому, що іноземці знають про українські народні сувеніри дуже небагато. Наприклад, Кен із Шотландії, який працює в Києві вже 3 роки, купує своїм друзям переважно горілку. «Я купую горілку, але не звичайну, а з різними смаками… наприклад, із перцем. Мамі привозив декілька вишиваних рушничків. А ще купував таку круглу штуку з колючками… так булаву!» Ні про сопілки, ні про ляльки-мотанки, ні про обереги чи писанки шотландець раніше не чув.
Інша гостя Українського дому – Лайма з Литви – скаржиться на те, що про виставку дізналася випадково, адже її реклама просто відсутня. За словами Лайми, інтерес до українських сувенірів є, і немалий, але в Києві, де вона працює, хороших сувенірних крамничок зовсім мало. Та й ціни в них зависокі.
Учасники виставки сподіваються, що їм таки вдасться відродити галузь. Однак, для цього держава має надати виробникам українських сувенірів податкові преференції.
Автор: Марічка НАБОКА
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|