Хоча наш сьогоднішній герой ще дуже навіть молодий, його можна назвати справжнім ветераном збірної України зі стрибків з трампліну. Він єдиний з нинішньої основи збірної брав участь в Олімпійських іграх 2006 року в Турині, а своїми виступами на етапах Кубка Світу наш співрозмовник радує своїх уболівальників ще довше. Милий і товариська, український стрибун Володимир Бощук дав інтерв’ю перед стартом нового сезону…
- Володимире, як Ваш настрій зараз, трохи менше, ніж за місяць до старту сезону?
- Настрій в принципі нормальний. Зараз я вдома, тренуюся індивідуально, підтягую фізичну форму. Але зараз ми не працюємо над стрибками, тільки фізичні вправи.
- Валерій Вдовенко зазначав, що останнім часом у Вас з’явилися певні огріхи з точки зору техніки. Скажіть будь ласка, в чому полягають Ваші основні проблеми?
- Чесно кажучи, я й сам не знаю. Трохи загубився в стрибку, втратив почуття столу відриву, так і з посадкою з’явилися деякі проблеми.
- Минулий сезон був не найкращим у Вашій кар’єрі, але все-таки що стало для Вас самим яскравим в минулому році?
- Думаю, що в минулому сезоні потрібно відзначити Олімпійські ігри, мені там дуже сподобалося.
- Ви брали участь як в Олімпійських іграх 2006 року в Турині, так і у Ванкувері. Можете їх порівняти в плані організації?
- Я не знаю, як в інших видах спорту, але у нас з організацією все в порядку було як в Турині, так і у Ванкувері. Що стосується швидкості інформації тощо, то тут все теж було на рівні. Мене все влаштовувало і в Турині, і у Ванкувері.
- Як Ви оцінюєте минулий літній Гран-прі?
- Знаєте, на початку серії Гран-прі було таке гарне відчуття, стрибали дуже добре … У Хінтерцартені, наприклад. Але потім пішов сильний спад у стрибках, який мені складно пояснити. Можливо, десь недотреніровался на зборах навесні, та й певні психологічні проблеми були.
- Частина передсезонного збору Вам довелося пройти на що став уже знаменитим трампліні імені Адама Малиша у Віслі. Як Вам це спорудження?
- Якщо чесно, то дуже слабенько. Можливо, це не стільки стосується самого трампліну … За свою кар’єру в мене там практично не виходили гарні стрибки. Просто цей трамплін дуже важкий, на ньому складно стрибати. Потрібно або дуже добре знати цей трамплін, або бути в прекрасній формі.
- Який у Вас взагалі улюблений трамплін?
- Мені подобається стрибати в Австрії, наприклад, в Віллахе є чудовий трамплін К-90. У Ліллехаммері мені подобається трамплін К-120. У Кранске Горе теж хороший трамплін. А взагалі, все більше залежить від власної форми. Коли ти готовий добре, то і стрибки йдуть скрізь.
- У минулому сезоні були випробувані нові правила, які стосувалися поправки на вітер і зсуву лавки воріт. Яке Ваша особиста думка про ці нові правила?
- Скажу так: я б погодився з тим, що стосується вітру, а от з лавочками ні, це не настільки впливає на дальність стрибка.
- Які у Вас цілі на новий сезон?
- Хотілося б наблизитися до двадцятці найсильніших і як можна частіше потрапляти до тридцятки. Начебто все є, і вік, і досвід, тому хотілося б туди регулярно потрапляти.
- Валерій Вдовенко вже довгі роки працює головним тренером збірної України і на мій погляд є дуже кваліфікованим фахівцем. Якої Ви самі думки про нього?
- Справа в тому, що в України немає більше жодного тренера, який володів би таким класом та досвідом, як Валерій Павлович Вдовенко. Ми з ним працюємо вже десять років, і, можу сказати, що працюємо успішно. Звичайно, бувають якісь робочі моменти, але це не настільки суттєво.
- Хто у Вас взагалі улюблений стрибун, які Ваші симпатії?
- Взагалі чи зараз?
- Давайте і зараз, і взагалі.
- Мені дуже подобаються японці - Касаі, Фунакі … А що стосується сьогоднішнього дня, то Адам Малиш.
- Стовідсоткова вибірка збірної України називає саме Адама Малиша.
- Просто він дуже близький до нас, іноді підходить, питає щось … Та й просто гарний хлопець. Діма Васильєв ще дуже приємна людина. Ми ближче всього спілкуємося з поляками, і всі дружно вболіваємо за Малиша.
- З ким із українських спортсменів Ви найбільше спілкуєтеся? Як мінімум з двоєборці, напевно, часто перетинаєтеся …
- Ні, насправді дуже рідко. Максимум пару разів за сезон. З лижників спілкуюся з Романом Лейбюк, в стрибкової збірної ми взагалі усі разом, я, Шумбарець, Лазарович … Молодь … Зараз ще Жураківський підключився.
- Як Ви оцінюєте минулий чемпіонат України? Ви посіли друге місце, але йшли нарівні з Віталієм Шумбарця, фактично демонструючи один рівень стрибків …
- Як оцінюю? Хто виграв - той виграв, тут говорити вже не про що. Ми тривалий час йшли очко в очко, але у мене є деякі питання в плані чесності. Мені здається, що стрибки Віталія були дещо несправедливо оцінені технічно. Все-таки по 19 балів за стрибок на 92 метри - це занадто.
- Як Ви взагалі потрапили до стрибки з трампліну?
- Мені було п’ять років, коли поряд побудували маленькі трампліни, на яких я і займався. Мої батьки наполягали на тому, щоб я став стрибуном, тому мені й доводилося тренуватися - особливого вибору не було.
- Зараз, після певного застою, в Україну почали з’являтися молоді стрибуни … Особливо десь за останні два сезони.
- Знаєте, ситуація в нашому виді спорту досить складна, і раніше все йшло якось по спіралі вниз, за зменшенням … А от за останні два сезони справи дійсно пішли вгору, почали з’являтися молоді спортсмени і, ми почали відчувати конкуренцію.
- Що для Вас взагалі стрибки з трампліну?
- У першу чергу - задоволення. 80 відсотків життя на лижах, по-великому рахунку все життя на це. Залишається отримувати задоволення, мені дійсно дуже подобається те, що я роблю. Сім’я є, житло є, все начебто зробив, так що зараз головне саме задоволення.
- Побажайте що-небудь уболівальникам нашої збірної, яких, повірте, дуже навіть багато!
- В першу чергу, добра і здоров’я. Думаю, що наш вид спорту потихеньку рухається вгору і сподіваюся, що ви будете підтримувати нас, будете схрещувати пальці і тримати за нас кулаки! Останнім часом ми відчуваємо Вашу підтримку, навіть під час Олімпіади стільки смс-ок приходило … Удачи Вам і спасибі!
- Володимир, величезне спасибі за інтерв’ю! Бажаємо Вам успіху у новому сезоні - щоб до тридцятки від Куусамо і до самого Осло!
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|