Комітет виборців України закликає не робити висновків щодо місцевих виборів до завершення підрахунку голосів. Недоліки виборчого законодавства залишають місце для викривлення результатів волевиявлення громадян, вважають там. Крім того, не варто забувати про велику чисельність фактів порушень у передвиборчій період, наголошують у КВУ.
Зарано робити остаточні висновки щодо місцевих виборів, адже процес підрахунку голосів не менш важливий за саме голосування, – наголошує голова Комітету виборців України (КВУ) Олександр Черненко. Він вважає, що на сьогодні говорити можна лише про передвиборчій період та день голосування, оскільки, підрахунок голосів у більшості регіонів ще триває, і на цьому етапі також можливі спроби викривлення результатів, нагадує Олександр Черненко.
«Якби в нас початок голосування, формування комісій, реєстрація кандидатів відбувалися так як день голосування, то загальне враження від цих виборів було б більш позитивним. Коли почалося з безладу, а в день голосування провели як провели, хоч на багатьох дільницях ми бачили проблеми, воно зіпсувало враження» – зазначив Олександр Черненко.
Олександр Черненко нагадав про непрозорий процес формування виборчих комісій, численні приклади використання адміністративного ресурсу у передвиборчий період, тиск з боку влади на політичних опонентів, намагання перешкодити політичним конкурентам у реєстрації партійних осередків та у висуванні кандидатів, факти участі державних службовців у агітаційних заходах на користь партії влади.
Чинний закон не передбачає чесних виборів
Більшість з цих недемократичних засобів політичної боротьби допускаються виборчим законодавством, – каже директор Інституту проблем управління імені Горшеніна Володимир Фесенко. За його словами, закон про місцеві вибори був заздалегідь виписаний під партію влади, таким чином, що чесної боротьби просто не могло бути. Відтак однією з найбільших проблем нинішніх місцевих виборів Володимир Фесенко вважає закон про вибори:
«Робота над помилками законодавчими дуже потрібна (я тут не оцінюю адміністративний ресурс, та багато інших проблем). Цей закон ганебний. Він стільки проблем спровокував, як організаційних, кадрових, з формуванням комісій, з тлумаченням норм про агітацію, що не виправивши цих помилок, ми нормального виборчого процесу не матимемо», – наголосив експерт.
Експерти наполягають на тому, що вибори до органів місцевого самоврядування за партійними списками перетворюють кампанію на неконкурентну та підвищують загрозу використання адміністративного впливу. Крім того, докорінно має бути змінений алгоритм створення виборчих комісій, – наголошують експерти, – розширені права громадських організацій, а процедурні моменти мають бути описані законом однозначно, так щоб не мали кілька варіантів тлумачення.
Автор: Дмитро БАРКАР
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|