План дій зі скасування візового режиму може стати головним документом саміту Україна-ЄС, що відбудеться 22 листопада в Брюсселі. Про це заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко під час дводенних відвідин міста, де розташовані керівні структури Євросоюзу.
З усіх планів лишився один
Двома головними подіями візиту українського міністра стали консультації з керманичами зовнішньої політики Європейського Союзу та членами Комітету Європарламенту з питань закордонних справ. В ході першої зустрічі головна увага була приділена підготовці саміту Україна-ЄС. Після того, як із травня переговори щодо зони вільної торгівлі не просунулися ні на крок, і лише на початку жовтня з’явилися певні позитивні тенденції, стало зрозумілим, що максимум, на який Україна може розраховувати на саміті, – отримання Плану дій зі скасування візового режиму.
“Ми виходимо з того, що цей план буде основним з тих документів, які будуть прийняті на нашому саміті… До речі ми не тільки про це говорили, ми говорили і про полегшення прикордонного руху, про розширення зони малого прикордонного руху, про наше бажання вирішити проблему спільного контролю на кордонах, щонайменше під час Євро-2012…”, - сказав міністр.
Ціна безвізового режиму
На початку цього тижня міністри закордонних справ країн-членів ЄС на своїй зустрічі в Люксембурзі визначили основні параметри Плану дій для України щодо скасування візового режиму. Передбачено, що цей документ складатиметься з двох частин: законодавчої та практичної. На першому етапі Україні доведеться схвалити необхідні зміни до законів та підзаконних актів, які б відповідали вимогам ЄС, а на другому – провести технічну роботу з їх реалізації на практиці.
Міністри також вирішили не довіряти перевірку виконання Плану дій виключно Єврокомісії, а ще й залучити до цього процесу експертів з країн-членів ЄС. При цьому, ніякого автоматизму у скасуванні віз після виконання Плану не передбачено. Втім, комісар ЄС із питань розширення та сусідства Штефан Фюле не бачить у цьому великої проблеми.
“Це належить до компетенції країн-членів - приймати рішення. У випадках Сербії чи інших двох країн - Албанії та Боснії і Герцеговини, які очікують на отримання безвізового режиму, це рішення в руках країн-членів, у руках Європейського парламенту. І я не бачив ніякого автоматизму тут, тому і не може бути відповідно якогось автоматизму відносно країн-учасниць “Східного партнерства”.
План як бонус за демократію
На сьогодні країни-члени ЄС поки продовжують обговорювати запропонований Єврокомісією проект Плану дій. При цьому у розмовах без мікрофона європейські чиновники не виключають, що документ можуть і не узгодити до саміту. І залежатиме це серед іншго і від того, якими будуть місцеві вибори, і що надалі відбуватиметься в Україні з демократичними свободами.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|