2,5 тис. тонн запакованого гексахлорбензолу акуратно поскладані на території колишнього калійного заводу. Обіцяний вивіз отрути відтерміновується, оскільки немає вагонів. Між тим, стало відомо, що Одеса, через яку цьогоріч мали переправити до Великобританії 8,5 тис. тонн калуського гексахлорбензолу, прийняти його не готова.
Нагадаємо, що ліквідацію гексахлорбензолу у Калуші розпочали наприкінці вересня. Планували перших 1,5 тис. тонн відправити вже за 10 днів. Але, замість одеського порту, 2,5 тис. тонн отрути, яку вже запаковано, наразі покояться на території калійного заводу. У середу, як повідомив “Вікнам” заступник міського голови з питань будівництва Василь Петрів, він звернувся із листом до голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка, з тим, щоб з’ясувати, чому немає обіцяних ешелонів і порушуються графіки вивезення отрути з Калуша.
— На калійному заводі гексахлорбензол зберігається у надійній герметичній тарі. Але його вже там накопичилося багато. Тому треба вивозити, — переконаний Василь Петрів.
Більш детальною інформацією місто не володіє, оскільки замовником робіт із вивезення гексахлорбензолу є область. Не багатослівні й обласні чиновники. Так, у коментарі “Вікнам” перший заступник начальника головного управління регіонального розвитку та будівництва-начальник управління капітального будівництва ОДА Микола Гладун зазначив, що відвантаженням гексахлорбензолу займається виконавець робіт (ДП “Національний центр поводження з небезпечними відходами” при Міністерстві навколишнього природного середовища України. — Авт.). Наразі вони домовляються про те, щоб їм надали вагони.
— З понеділка, як нас запевнили, вагони будуть. Тож, наступного тижня можна чекати і вивезення першої партії гексахлорбензолу, — запевнив Микола Гладун.
Тим часом, в Одесі широкий спротив перевезенню отрути через місто розгорнули представники Партії зелених України. За словами першого заступника голови Одеської обласної партійної організації Валерія Осипова, гексахлорбензол — токсична речовина, яка накопичується в організмі і викликає хвороби імунної та репродуктивної систем, ракові захворювання, вроджені дефекти у дітей. ”А Одеса — величезне місто, туристичний центр, і транспортувати отруту через неї — чистісінької води божевілля. Насторожує і те, що підготовка до вивезення здійснюється у найсуворішому секреті. Які заходи безпеки вжиті? Чому європейці не дозволили везти вантаж по своїй території? Відповідей на ці запитання немає. Тому ми вирішили лягти на рейки і не пропустити цей склад до Одеси”, — заявив “зелений”.
Валерій Осипов переконує громадськість, що спочатку гексахлорбензол планували привезти до Одеси наприкінці жовтня, але після його заяви вирішили перенести транспортування на листопад, коли “відгримлять” вибори.
Водночас, як повідомляє газета “Сегодня”, Головне управління МНС в Одеській області про плани з перевезення отрути через регіон нічого не знає. ”Заходи безпеки повинні розробляти ми, але відомості про маршрут та умови транспортування до нас не надходили”, — наголосив заступник начальника управління Вадим Олійник.
У порту взагалі переконують, що вся ця катавасія — звичайний передвиборчий піар: “Таких планів ніколи не було і немає. Маячня! — заявив журналістам перший заступник начальника підприємства Юрій Васьков. — Одеський порт не має потужностей для перевантаження хімічних вантажів. Для цього є порт “Південний” або порт “Октябрськ” у Миколаївській області”.
Але у портах, на які вказав Юрій Васьков, також упевнені, що “поїзд смерті” піде не до них. ”Таких планів немає. У нас із хімії здійснюється перевалка тільки аміаку і карбаміду”, — повідомив прес-секретар ЮМТП Олег Максименко. У іншому порту ситуацію прокоментували аналогічно.
Вантаж таки піде через Одесу, переконаний Микола Гладун, який запевнив, що жодних змін у попередніх планах не відбулося. Більше того, посадовець уперше чує про те, що українські порти не готові прийняти небезпечні відходи, а одесити — протестують. “Усі попередні домовленості — у силі”, — підсумував у коментарі Микола Гладун.
Тим часом, Міністерство охорони навколишнього середовища повідомляє, що зараз вибирають різні шляхи транспортування гексахлорбензолу, а саме: через територію Європи або через один із українських морських портів. ”Але можу сказати точно, що Одеський порт як варіант не розглядається”, — зазначила “Сегодня” прес-секретар відомства Світлана Рідзель.
Отож, яким маршрутом попрямує калуське лихо, наразі залишається нез’ясованим. У кожного чиновника з цього приводу — своя думка.
Автор: Тетяна КІНДЮХ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|