Середньодобова температура знизилася до плюс п’яти, і на станції шиномонтажу потягнулися вервечки автомобілів. Перевзуватися у зимові шини цьогоріч рекомендують раніше, ніж випаде перший сніг. Бо ранні морози, як обіцяють синоптики, випробують наші авто в ожеледиці, заносах і сніжних кучугурах.
Довіряючи заміну гуми професіоналам, варто знати нюанси справи. Хоча б для того, щоби мати гарантію безпеки на екстремальних зимових дорогах Франківська. Майстри з фірми «Шиномонтаж», що на вул. Криховецькій, та фірми «Автошини», що на Довженка, рекомендують цікавитися такими речами.
Бренди. Bridgestone, Goodyear, Dunlop, Pirelli, Nokian, Michelin, Continental - ці преміум-шини найкраще поводять себе на українських дорогах. Firestone, Kleber, Fulda, Debica - їх «молодші» брати. Різницю в гумі цих класів може відчути хіба що професіонал керма. Різниця в ціні - 20-30%.
Обираючи бренд, варто звертати увагу на напис «Made in …». Одна й та ж фірма виробляє шини на різних заводах у різних країнах. Наприклад, Nokian може бути як фінського, так і російського походження. Вартість фінської гуми вища, хоча якість в обох випадках не викликає сумнівів. Складніше з більш дешевими брендами. Шини, вироблені у Туреччині, Китаї, Сингапурі, часто мають брак у протекторі. Не бажано купувати шини, виготовлені для внутрішнього ринку Японії, через малий ресурс. На українському дорожньому покритті така гума лисіє за один сезон.
«All Seasons». Використання т.зв. всесезонної гуми викликає гарячі суперечки серед водіїв та майстрів СТО. Одні допускають встановлення «All Seasons». Однак зауважують, що діапазон їх використання доволі вузький - від +5 до -5 градусів Цельсія.
Наразі ще не винайдено гуми, яка би мала однакові властивості і в мороз, і в спеку, стверджують інші. Всесезонні шини підходять тільки для окремих регіонів, де теплі зими. Якщо мороз сягає -10 градусів, така гума твердне і колеса втрачають зчеплення з дорогою. Відтак, зважаючи на амплітуду температур, для зими і літа потрібен різний склад гумової суміші і різний малюнок протектора.
Протектори. Малюнки протектора зимових шин поділяються на два види: європейський і скандинавський. Шини з європейським малюнком за своїм дизайном нагадують літню дощову гуму. Такі шини пристосовані тільки для міських вулиць, які добре очищаються, - вони можуть впоратися тільки зі сніжною кашею. Якщо ж доводиться регулярно виїжджати за місто і пробиратися сільськими дорогами, то потрібні «скандинавські» шини.
Для проходження глибокого снігу використовують шини зі скандинавським малюнком протектора. Ця гума має велику кількість прямокутних або ромбоподібних шашок. Така шина жорсткіша. Хоч у поведінці на очищеному асфальті вона практично не відрізняється від європейської.
Шипи. Їх винайшли спеціально для пересування по кризі і спресованому снігу. У всіх інших випадках шипи погіршують зчеплення колеса з дорогою. Якщо у вас у дворі взимку прибирають, якщо ви не мотаєтеся снігами на дачу, шипована гума вам без потреби. Якщо ви їдете на машині за кордон, у Польщу, Чехію, Німеччину, Болгарію, Угорщину, Литву, на шипах узагалі не пустять - вони там заборонені.
Вживана гума. Зазвичай такі шини наполовину дешевші від нових. Користуються попитом ще й тому, що вживана європейська гума все-таки перевершує вітчизняну за якістю. Покриття тамтешніх доріг і значно спокійніший стиль їзди забезпечують практично ідеальний стан покришок, які використовувалися впродовж одного-двох сезонів. На б/в преміум-шини у сервісах дають річну гарантію. Щоправда, в їхньому асортименті є шини різного ступеня зношеності. Оптимальний залишок протектора - не менше 4-8 мм.
Зрозуміло, що від стану шин безпосередньо залежить наша безпека на дорозі. Вибираючи вживану гуму, варто звернутися до майстрів і з їх допомогою перевірити покришки як вручну, так і на спеціальному обладнанні. І тоді нам всім будуть попри колеса і страшилки синоптиків, і неробство комунальників.
Автор: Наталія КУШНІРЕНКО
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|