В Івано-Франківській області 220 медичних лабораторій. Додайте сюди ще десятки державних медустанов, приватних поліклінік та сотні діагностичних центрів, про існування яких можна дізнатися лише з оголошень на паркані. Усі вони обіцяють якісне обстеження вашого організму. Кому вірити?
Від якості та точності діагностики організму залежить правильність діагнозу і лікування. «Галицький кореспондент» неодноразово писав про помилки лабораторій, призначення непотрібних обстежень та шахрайські схеми діагностики, які призводять до того, що людина втрачає час та гроші, а нерідко й здоров’я. Серед великої кількості закладів, які пропонують діагностичні послуги, потрібно вибрати той, якому можна довіряти.
Дивіться на стіни
Перше, на що варто звертати увагу при виборі закладу, де буде проводитись обстеження, - наявність дозвільних документів. Приватні медичні заклади повинні мати Ліцензію МОЗ на право провадити медичну діяльність, а також пройти Атестацію на право проводити вимірювання (лабораторні дослідження) у сфері охорони здоров’я. Свідоцтво про Атестаційний результат здобувають тільки ті лабораторії, які відповідають вимогам щодо наявності необхідного обладнання та реактивів, кваліфікованого персоналу, відповідних приміщень.
«Якщо заклад не має цих документів, то він взагалі не має права працювати», - зауважує директор приватної поліклініки «Медсервіс» Олег Козир. - «Медсервіс» ліцензований і акредитований як приватна поліклінічна установа і має усі необхідні дозвільні документи, які засвідчують кваліфікаційний рівень персоналу, а наше обладнання постійно проходить належну повірку, стандартизацію та метрологію», - запевняє Олег Анатолійович. На важливості дозвільних документів наголошує також Олена Романишин, заступник директора незалежної медичної лабораторії «ПрімаМед»: «Для підтвердження статусу Атестованої лабораторії «ПрімаМед» щокварталу бере участь у турах міжлабораторного контролю якості, які проводить Український Референс-центр з клінічної лабораторної діагностики та метрології».
Комп’ютера недостатньо
Кореспондентам «ГК» при підготовці матеріалу про шахрайські схеми обстеження доводилося бувати у «діагностичних центрах», у яких замість ліцензій і дозвільних документів на стінах висіли липові сертифікати якості і рекомендаційні листи від гуру китайської чи тибетської медицини. У таких центрах, як правило, проводили комп’ютерну діагностику із подальшим призначенням БАДів. Біологічно активні добавки не є шкідливими, але вони не можуть замінити повноцінного лікування. Як зроблена комп’ютерна діагностика не дає права лікареві встановлювати діагноз.
Комп’ютерна діагностика організму розглядається МОЗ лише як додатковий метод до стандартних методів обстеження. Вона є допоміжною, і її результатів є недостатньо для встановлення діагнозу та призначення лікування чи профілактики. Протоколами Міністерства передбачено, що діагноз може бути встановлений на основі скарг пацієнта, аналізів та методів інструментального обстеження (УЗД, рентгену, фіброскопії та інших). За результатом одного аналізу, рентгену чи комп’ютерної діагностики лікар юридично не має права встановлювати діагноз і призначати лікування.
Приватники чи державники?
Обирати державний заклад чи приватний - питання особистого вибору. Якщо державний заклад обладнаний апаратурою високого рівня, якість діагностики у приватній і державній клініці не повинна відрізнятися. Фактично, відрізняється лише спосіб оплати. У приватних усі розрахунки відбуваються через касу та з видачею відповідних квитанцій. На жаль, державні медустанови не завжди можуть похвалитися якісною та сучасною апаратурою. Нерідко лікарі-державники відправляють пацієнтів робити аналізи у приватні клініки. «Нам приємно, що багато пацієнтів та медиків з інших установ міста довіряють нашим лабораторіям і звертаються до нас, - розповідає Олег Козир. - Зокрема, «Медсервіс» має досить добрі показники з виявлення онкозахворювань на ранніх стадіях, що свідчить про високий рівень лікарів, які вчасно встановили діагноз». У цьому закладі є два сучасних УЗД-кабінети, кабінет доплерографії та три лабораторії, у яких можна зробити аналізи на визначення гормонів, онкомаркерів, інфекцій, аналізи крові та сечі, ниркові, печінкові та ревмопроби тощо.
Клініко-діагностична лабораторія «ПрімаМед» пропонує широкий спектр лабораторних досліджень, від найбільш поширених аналізів до рідкісних обстежень. Тут можна зробити аналізи на визначення маркерів вірусних гепатитів та ТORCH-інфекцій, діагностику туберкульозу, визначення рівня гормонів та онкомаркерів, діагностику алергічних станів, визначення стану імунітету, біохімічні обстеження, визначення рівня кардіомаркерів та ДНК-аналіз.
Найбільший скарб - люди
Втім, не лише якість обладнання відіграє роль у виборі закладу. Точність та якість діагностики великою мірою залежить від професійності лікаря. З давніх-давен кваліфікований лікар і без додаткових методів діагностики ставив правильні діагнози і призначав правильне лікування. Тепер чим складніше обладнання, тим лікарю легше працювати. У «Медсервісі» намагаються поєднати наявність якісного сучасного обладнання і високої кваліфікації лікарів. «Колектив, який працює у «Медсервісі» впродовж уже 11 років, є унікальним за рівнем кваліфікації. Ми, фактично, по крупинках збирали колектив і формували його, а наші працівники постійно підвищують свій професійний рівень, беручи участь у різних курсах, семінарах та конференціях», - розповідає Олег Козир.
Щоб контролювати високий рівень надання послуг, у «Медсервісі» постійно проводять анкетування серед пацієнтів. В анонімних анкетах люди оцінюють якість лікування, роботу реєстратури, лабораторій, кабінету УЗД тощо. «Приємно, що наші сподівання відносно якості роботи підтверджуються позитивними відгуками наших пацієнтів», - зауважує Олег Анатолійович. У «ПрімаМеді», який на ринку медичних послуг вже 14 років і є першою в Івано-Франківську приватною клініко-діагностичною лабораторією, для забезпечення лікарів та пацієнтів якісною лабораторною діагностикою розробили систему якості. Як пояснює Олена Стефанишин, система якості - це комплекс процедур та методів, які дозволяють лабораторії отримувати точні результати. Ця система якості включає в себе високі вимоги до кваліфікації та компетентності персоналу, використання сучасного високотехнологічного обладнання та реактивів.
Якщо у виборі установи для проведення діагностики все ж є сумнів, допомогти зможе народний метод візуального вибору. Якщо під кожним кабінетом закладу сидить по кілька людей, значить, йому можна довіряти.
Автор: Наталка ГОЛОМІДОВА
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|