На чому у світі тільки не малюють: на кленових листках, піску і навіть… воді. Але якщо водний друк - це розводи (у воду капають олійні фарби, а потім кладуть у неї папір і абстракції друкуються на ньому), то ебру - національне турецьке мистецтво - дозволяє створювати осмислені картини.
Таке в Україні вміє робити поки тільки одна людина - киянка Дарина Пушанкіна. При цьому майстерності її вчили не закордонні фахівці - техніка тримається в секреті, а сама вона розгадала її за допомогою проб і помилок.
“Здавалося б, в інтернеті зараз є все. І рецепт для ебру теж є. Але виявилося, що все - не те. Фарби тонули, змішувалися одна з одною, виходили розводи, якими керувати було неможливо”, - розповідає дівчина.
“Я писала листи художникам з Туреччини і Москви, але відповіді не дочекалася - рецепт тримають у секреті. Потім зверталася до профі з найрізноманітніших галузей: графіків, мультиплікаторів, до хіміків та навіть математиків”, - продовжує Дарина.
За її словами, кожний пропонував свої варіанти розчинів: спеціально підготовленої води і фарб. Але одні були дорогими - робота обходилася в 2000 гривень, інші - хімічними і шкідливими для здоров’я, треті займали дуже багато часу.
“Першу свою картину - точніше розчин для неї - я готувала кілька тижнів: деякі порошки треба було настоювати добу. Але після двох років постійних експериментів я знайшла свій рецепт, якого поки не відкрию”, - розповідає Дарина.
Як народжується картина? Фарби випускаються на розчин маленькими порціями і розводяться голочкою (зубочисткою). Коли малюнок готовий, на нього зверху кладеться листок паперу або тканини, на яких він і перебивається.
Дивину можна нікуди не переносити, що Дарина іноді і робить, коли малює на воді перед публікою. Але тоді робота іде в небуття - через півгодини-годину фарби змішуються.
До речі, прибирання забирає не менше часу, ніж саме шоу (картина створюється не менше години): “Я іноді не знаю, чим довше займаюся - мистецтвом чи прибиранням після малювання: щораз дивним чином не тільки я від голови до ніг у фарбах, але і глядачі теж”, - дивується майстриня.
Тепер у планах киянки - створити не просто картини, а цілий мультик “Аліса в країні чудес”. Як саме, вона поки не вирішила: “Але скоріш за все герої будуть представлені колірними плямами - той же Капелюшник настільки пізнаваний, що не вимагає деталізації”.
З часом малюнок стає абстракцією - фарби змішуються в пляму. Причому, чим він менше, тим швидше це відбудеться - так, картина розміром А3 зіпсується за півгодини. Тому її увічнюють, переносячи на папір або тканину.
Техніка ебру (від “ebr” - “хмара” на фарсі або від перського “ab-ruy” - “вода для обличчя”) виникла в XV столітті на Сході. А в Європі стала широко застосовуватися через нестачу якісної шкіри для плетіння книг: візерунками ховали її недоліки. За матеріалами ”Сегодня”
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).