6 жовтня, перебуваючи з робочою поїздкою в Івано-Франківську, Віце-прем’єр-міністр України Віктор Тихонов за дорученням Уряду підписав Угоду щодо регіонального розвитку Івано-Франківської області між Кабінетом Міністрів України та Івано-Франківською обласною радою.
Під час церемонії підписання Угоди в обласній державній адміністрації Віктор Тихонов наголосив, що пріоритетним завданням чинного Уряду є створення ефективної системи взаємодії центральної та місцевої влади у вирішенні проблемних питань розвитку територій, зокрема і на основі угод щодо регіонального розвитку.
Зазначалося: Угода щодо регіонального розвитку Івано-Франківської області містить дев’ять основних заходів за трьома пріоритетними напрямами спільної діяльності: реструктуризація промислового комплексу для підвищення екологічної безпеки регіону; розбудова і модернізація транспортної та соціальної інфраструктури; запобігання виникненню надзвичайних екологічних ситуацій.
«Таким чином ми виходимо на прямий діалог з обласними радами, які представляють інтереси всіх територіальних громад регіону і домовляємося, як будемо спільно діяти протягом наступних п’яти років, вирішуючи найбільш актуальні проблеми розвитку регіонів, - підкреслив Віце-прем’єр-міністр України Віктор Тихонов. - Для цього ми передбачаємо у державному та місцевих бюджетах відповідні ресурси, а також залучаємо ресурси з інших джерел, зокрема, кошти інвесторів».
Розроблення Угоди, як підкреслив урядовець, -добровільна справа, що базується на усвідомленні необхідності готовності територіальних громад, їх представницьких органів, бізнесових кіл, громадських організацій «брати відповідальність за розвиток регіону та виступати партнером Уряду у цій справі».
«Насамперед перевага надається тим регіонам, які мають стратегію розвитку, чітко розуміють свої конкретні переваги і знають, як їх реалізувати, - зазначив Віце-прем’єр-міністр. Івано-Франківська область, за словами Віктора Тихонова, «розвинений промислово-аграрний, культурно-освітній та туристично-рекреаційний регіон».
Серед проблем, що перешкоджають сталому економічному розвитку Івано-Франівщини, Віце-прем’єр-міністр України Віктор Тихонов назвав «посилення диспропорцій у розвитку територій, нерівномірність розвитку інженерної та соціальної інфраструктури, обмеженість власних інвестиційних ресурсів». Він переконаний, що підписана з Кабміном Угода дасть можливість розв’язати проблеми Івано-Франківщини, які накопичувалися роками .
«Ми свідомо підписуємо цю угоду, - наголосив Віктор Тихонов,- Хочемо, щоб кожна область підписала подібну. Наше теперішнє завдання – гарантувати ці гроші. Ми закладаємо їх у бюджет наступного року. Завдання місцевих органів – виконати свої зобов’язання».
Зазначалося: орієнтовний обсяг фінансування, передбачений Угодою, перевищує 1 млрд. грн., з яких майже 600 млн. грн. – за рахунок коштів державного бюджету, понад 230 млн. грн. - кошти місцевих бюджетів і понад 220 млн. грн. – «інші джерела».
Водночас Віце-прем’єр-міністр України Віктор Тихонов уточнив: обсяг фінансування спільних заходів щороку визначатиметься у державному та місцевих бюджетах з урахуванням проектно-кошторисної документації.
Голова обласної держадміністрації Михайло Вишиванюк назвав ухвалення такої Угоди «історичною подією».
«Сьогодні в нашій області відбувається надзвичайна велика історична подія, - наголосив Михайло Вишиванюк. - Вперше за часи незалежності Кабінет Міністрів України вивчив всі проблеми Івано-Франківської області; було створено спеціальну програму з їх вирішення. Це не просто слова, а зобов’язання - до 2014 року виділити на соціально-культурний розвиток та будівництво об’єктів перших 500 млн. грн. Це все відбувається у контексті програми Президента України, за якою Україна неодмінно увійде у двадцятку найрозвиненіших країн світу. Це є у концепції нашої обласної програми: протягом 10 років спільними зусиллями перетворити Івано-Франківщину на писанковий край».
Серед заходів, передбачених підписаною сьогодні Угодою, завершення реструктуризації об’єктів хімічного виробництва, зокрема, повернення в державну власність калійного заводу у Калуші, проведення пошуково-розвідувального буріння на території Коломийської газоносної площі, завершення об’їзних доріг в містах Болехів, Рогатин, Заболотів, Івано-Франківськ, модернізація міжнародного аеропорту «Івано-Франківськ», будівництво нового об’їзного моста через річку Бистриця Солотвинська в обласному центрі. Будуть також виконані роботи з будівництва гірських доріг, доступного житла, упередження надзвичайних екологічних ситуацій.
На брифінгу Віце-прем’єр-міністр України Віктор Тихонов уточнив: «Це п’ята угода, на жаль, попередні чотири внаслідок змін урядів не були виконані». Водночас Віктор Тихонов додав: «Важливо, щоб ці гроші не пішли «в пісок». За останні роки виділялися значні кошти, в тому числі й у вашу область. Але як потім виявилося, ні грошей, ні об’єктів. Урядовець закликав журналістів «інформувати людей про те, скільки грошей і куди йдуть». «І ми будемо контролювати, і місцева влада сьогодні така, що спроможна це робити»,- запевнив Віце-прем’єр-міністр України Віктор Тихонов.
«Будуть об’єкти!,- з неабияким оптимізмом сказав на брифінгу голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк. - І депутатський корпус це контролюватиме, і, основне, контролюватимуть люди».
За словами голови обласної ради Ігоря Олійника, буде розроблена «регіональна карта території», а кошти виділятимуться на конкретні об’єкти лише за участю громад.
«У кожному населеному пункті пройшли сходи селян, на яких громади мали визначитися з розвитком до 2020 року в плані соціально-культурному та будівництві соціальних об’єктів,- поінформував Михайло Вишиванюк. - Є пропозиції з кожного населеного пункту, що і де ми повинні зробити. Ці пропозиції наповнюють програму «Писанковий край». На сесії обласної ради, у листопаді, ми з головою обласної ради Ігорем Олійником узгодимо і затвердимо список перших населених пунктів, які увійдуть до плану реконструкції. А, відповідно до цього плану, до 2020 року ми не повинні говорити про проблеми у освіті, закладах охорони здоров’я, з очисними спорудами, з подачею води, газифікацією, радіо. І, найголовніше, ми повинні наших людей позбавити гумових чобіт. Ми будемо будуватися дороги і тротуари. Крім грошей, які виділяє Кабінет Міністрів, ми маємо власні бюджети і повинні обов’язково залучити інвестиції. Вже є багато інвесторів. Три дні тому я підписав меморандум з австрійською компанією про будівництво на річках області перших 10 ГЕС».
Довідково. Як зазначає Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України Віктора Тихонова, очікується, що кошти, передбачені на реалізацію підписаної Угоди, дозволять додатково залучити в розвиток Івано-Франківської області 2,55 млрд. грн. інвестиційних коштів.
Джерело:
Прес-служба голови Івано-Франківської ОДА
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|