Міністерство освіти і науки планує розробити спеціальні навчальні плани та методичні посібники, що стосуються особливостей навчання дітей з особливими потребами, а також критерії оцінки їх досягнень у загальноосвітніх навчальних закладах.
Передбачається організувати в школах психологічні консультації, а також ввести нову професію - асистент вчителя.
У вузах буде впроваджена система спеціальної підготовки та перепідготовки педагогічних кадрів.
Про це пише “Коммерсантъ-Украина” у статті “Минобразования открывает границы”.
Інклюзивне навчання забезпечує доступ до освіти дітей з особливими потребами у звичайних школах за рахунок застосування методів навчання, що враховують індивідуальні особливості таких дітей.
У світі розробка і реалізація пакету законів, які сприяють розширенню освітніх можливостей людей з обмеженими можливостями, почалася в 1970-і роки.
Право на інклюзивну освіту на всіх рівнях забезпечується, зокрема, ст. 24 конвенції ООН “Про права інвалідів”, схваленої Генеральною Асамблеєю ООН 13 грудня 2006 року, що вступила в силу 3 травня 2008 року. Конвенція ратифікована Україною.
Як розповіла автор документа, співробітник відділу освіти осіб з особливими освітніми потребами Міносвіти Інна Луценко, він був розроблений за результатами експерименту, що проводився з 2001 року в 22 школах.
“У перспективі інклюзивну освіту буде запроваджено у всіх школах. Концепція лише стверджує його базові принципи”, - пояснила пані Луценко.
За її словами, зараз фахівці міністерства розробляють проекти необхідних нормативно-правових актів, спеціальні методики і навчальні плани. Проте терміни реалізації положень концепції, а також обсяги необхідного фінансування поки не визначені.
Проте підготовка до впровадження інклюзивної освіти в Україні вже ведеться на державному рівні. “Низка необхідних постанов та змін до законів вже прийняті. Наприклад, жодна нова школа не може бути здана в експлуатацію, якщо вона не обладнана пандусами та іншим інвентарем для людей з порушеннями рухової системи”, - розповів директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міносвіти Олег Єресько.
Громадські організації, що об’єднують людей з обмеженими можливостями, підтримують запровадження інклюзивної освіти.
“Інвалід повинен бути повноцінним членом суспільства, але його необхідно підготувати до цього з дитинства. Підготувати необхідно і суспільство”, - вважає виконавчий директор підприємства “Артишок” Союзу організацій інвалідів Ніна Гомозкова.
На її думку, реалізація концепції займе багато часу через необхідність перепідготовки педагогічних кадрів: “Не можна допустити, щоб діти почали знущатися над незвичайними однолітками. Тому потрібні зусилля всього шкільного персоналу - від директора до асистентів вчителів і психологів”.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|