Відчуття безпеки виникає в нас часом навіть у власній квартирі, а міліцейські зведення нагадують хронікові бойових дій. Що робити, якщо у вашу квартиру намагається потрапити невідома вам людина?
Пастка для домушника
Якщо підійшовши до власної квартири, ви знайдете відчиненими вхідні двері, в жодному разі не заходьте всередину! Переконайтеся спочатку, чи є хто-небудь у вашій квартирі, і негайно телефонуйте в міліцію. Телефонувати краще від сусідів. Невідомому грабіжнику можна влаштувати пастку — для цього досить захлопнути двері, залишивши ключ у замку, до приїзду міліції вийти йому з вашої квартири вже не вдасться. Якщо ж зловмисника ви не помітили і повернулися в квартиру вже після його проникнення, негайно вискакуйте назад на сходовий майданчик і здіймайте галас. Краще кричати: «Пожежа!» — народ нині полохливий, а от перед загрозою пожежі мало хто може встояти.
Непроханий гість
Потенційний злочинець наздогнав вас, коли ви виходите з ліфта, і вимагає у вас відкрити двері вашим ключем? Прикиньтеся, що йдете в гості, помилилися під’їздом, поверхом. Втім, так грубо досвідчені домушники зазвичай не діють. Перш ніж піти на злочин, вони ретельно вивчають спосіб життя майбутньої жертви, її звички, розпорядок дня. Сценарій пограбування в цьому випадку може виглядати по-різному. Проникнути в квартиру злочинець може і за допомогою відмички, і скориставшись неуважністю її мешканців. На цей рахунок у домушників зі стажем існує безліч найрізноманітніших і добре випробуваних вивертів: від класичного «Відкрийте, вам цінна бандероль» до прохання відповісти на запитання анкети соціологічного дослідження. А тому будьте пильними. Перш ніж відкрити незнайомцю двері, перевірте його посвідчення (найкраще це робити через запобіжний ланцюжок або вічко).
Якщо ж ви зневажили елементарними правилами безпеки і незваний гість все-таки опинився у вашій квартирі, дійте за обставинами. Експерти в галузі особистої безпеки радять: в екстремальних ситуаціях краще іти на компроміс. Навіть прикинутися сплячим (коли ви вдома, а невідомі злодії відкрили ваші двері відмичкою). У цьому випадку є імовірність, що вас не зачеплять.
Пильність — насамперед
Якщо ж все-таки ви віддаєте перевагу активним діям, опирайтеся, кричіть. Постарайтеся скористатися моментом і вискочити з квартири, захлопнувши злочинця в себе в квартирі.
Грабіжника можна обдурити. Пообіцявши принести йому приховані в надійному місці домашні заощадження, а замість них дістати… балончик з газом. Для захисту можна скористатися електрошокером.
Захистити себе і своє майно можна, поставивши квартиру на сигналізацію.
Викликаючи сантехніка, не дозволяйте йому розгулювати квартиром, не залишайте на видному місці коштовні речі. Досвідчений домушник за однією косметикою у ванній кімнаті може визначити добробут вашої родини.
Не втрачайте пильності, не запрошуйте в квартиру випадкових знайомих, не відкривайте двері стороннім. Завжди майте при собі телефон вашого місцевого відділення міліції. І не носіть ключі разом з паспортом (і з адресою від квартири, «де гроші лежать»).
Пам’ятайте, багато квартирних крадіжок часто стаються з вини самих власників. І хоча кажуть, що від долі не втечеш, краще її не спокушати.
До речі
Відповідно до статистики, більш як половина квартирних крадіжок стається вранці, коли люди тільки йдуть на роботу — з 9-ї ранку і до обіду. Інший пік квартирних крадіжок припадає на період з 15-ї до 17-ї годин. Найулюбленіші дні для домушників — субота і неділя. Причина — тривала відсутність господарів.
У половині випадків крадіжка стається в результаті виламування вхідних двер або вікон. У 10% випадків злочинці проникають у квартиру, підібравши ключі до замка. І, як не дивно, у 40% крадіжки відбуваються шляхом вільного доступу, коли злочинець, представившись, наприклад, працівником жеку, проникає в квартиру або ж просто заходить у двері, які забули закрити.
Більше половини всіх крадіжок скоюють бездомні або підлітки, наркомани й інші асоціальні громадяни. Найчастіше відбуваються «непрофесійні» крадіжки.
Злочинці обирають мету пограбування за так званими зовнішніми ознаками — склопакетами, супутниковими антенами, залізними дверима, жалюзі, багатими фіранками на вікнах. Можуть навіть прийти до потенційної жертви в «розвідку» під виглядом сантехніка, лікаря, соціального працівника, поговорять, пообіцяють допомогу, а заодно і подивляться на обстановку, на дверний замок, на наявність у квартирі сигналізації. Чимала частка квартирних крадіжок відбувається «за наводкою». Люди самі часто із задоволенням розповідають знайомим про свої матеріальні успіхи, про нові покупки або про вигідні продажі.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|