Міжнародний день глухонімих щорічно відзначають в останню неділю вересня. Він був заснований на честь створення Міжнародної федерації глухонімих у 1951 році. Завідувач сурдологічного кабінету, лікар-сурдолог Рівненської обласної клінічної лікарні Олег Мізинець зауважує, що нині в світі проблеми зі слухом має чи не кожна десята людина.
Відтак фахівці радять: якщо людина відчуває, що слух погіршився, то зволікати і відкладати візит до лікаря не варто.
— У кожної людини втрата слуху розвивається індивідуально. Досить часто люди думають, що втрата слуху — це лише втрата гучності. А це помилкова думка. Адже, коли втрачається слух, то людина не лише починає гірше чути, у неї погіршується розбірливість мови, — пояснює Олег Мізинець. — Спочатку люди роблять гучніше звук телевізора або просять співрозмовника говорити голосніше, але слух все одно погіршується. А з часом постійне перепитування дратує оточуючих і людина просто таки уникатиме спілкування, замикатиметься у собі. У неї починаються проблеми на роботі, в сім’ї, у стосунках з оточуючими.
— При зниженні слуху слухові нерви не виконують свою функцію і мозок починає забувати звуки і втрачає здатність розуміти мову через те, що звукові сигнали більше не надходять до мозку, — наголошує Олег Мізинець. — До того ж упродовж трьох років після втрати слуху слуховий центр зберігає пам’ять про звуки. Але орієнтовно через сім років і це зникає.
На ранніх стадіях проблему із втратою слуху можна вирішити за допомогою курсу лікування. Насамперед людина повинна пройти обстеження: зробити аудіограму, тобто дослідження, яке дасть характеристику вуха. При потребі лікар індивідуально підбирає слуховий апарат.
— Не варто думати, що слухові апарати незручні, вони свистять. Це не так. Сучасні апарати не більші за кавове зернятко. Залежно від фірми-виробника вони мають чимало функцій. Їх функціональність забезпечує природне відтворення слуху, — наголосив Олег Мізинець. Тож пам’ятайте, якщо у вас погіршився слух, то лише своєчасне звернення до фахівця, проведення обстеження і при потребі підбір слухового апарата для компенсації його зниження, забезпечать комфортне повноцінне життя, кар’єрний ріст і спокій в родині.
Автор: Оксана КОНОПАЦЬКА
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|