До кінця поточного року з Калуша буде вивезено 11,5 тисяч тонн гексахлорбензолу, що є надзвичайно токсичним органічним забруднювачем (першої категорії небезпеки).
На виконання Указу Президента України від 10 лютого 2010 року №145 та розпорядження Кабінету Міністрів України №381 від 2 березня “Про деякі заходи, пов’язані з ліквідацією наслідків надзвичайної екологічної ситуації на території м. Калуша та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району” Івано-Франківська область отримала з Резервного фонду державного бюджету України перший транш у сумі 104 млн. грн. Про це минулої п’ятниці повідомив журналістам на прес-конференції голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, в тому числі редакторам обласних газет з більшості регіонів України, які у той час перебували у прес-турі на Прикарпатті.
За словами першого заступника голови ОДА Василя Плавюка, який опікується вирішенням резонансної калуської проблеми, разом з Кабміном та профільними міністерствами опрацьовано відповідні матеріали та визначено фінансування робіт з вивезення гексахлорбензолу з території Калуша в розмірі 298 млн. грн. Визначено єдиного виконавця цих робіт-державне підприємство “Національний центр поводження з небезпечними відходами” при Міністерстві навколишнього природного середовища України. Решту коштів, як зазначив Василь Плавюк, “поступлять в жовтні”. Розпочато підготовчі роботи. Вивозитимуть гексахлорбензол на утилізацію в Англію.
Довідково. З 1974-го по 1998 рр. на території колишнього Калуського хіміко-металургійного комбінату працювала технологічна лінія з виробництва чотирихлористого вуглецю та перхлоретилену. У процесі виробництва, яке включає пряме хлорування промислової вуглецевої сировини, утворилися тверді відходи (осмоли), які віднесено до першого класу небезпеки із вмістом гексахлорбензолу понад 90%. Проектною документацією виробництва чотирихлористого вуглецю та перхлоретилену передбачалося 2 варіанти знешкодження гексахлорбензолу: спалювання та захоронення. Оскільки фізико-хімічні властивості цих відходів не відповідали технічним умовам процесу спалювання, воно не здійснювалося. Відходи гексахлорбензолу розміщувалися на полігоні твердих токсичних відходів, на відведеній ділянці площею 5,12 га.
Полігон введено в експлуатацію у 1973 році. Останнє захоронення відходів гексахлорбензолу, 11 087,6 тонн, проведено у серпні 2000 року. Порушення цілісності захоронення високотоксичних відходів гексахлорбензолу спричиняє забруднення повітря, грунтів і водоносних горизонтів у басейні річки Лімниця, яка впадає у Дністер.
Гексахлорбензол є стійким органічним забруднювачем. Його канцерогенність для тварин доведена, як і висока токсичність для живих організмів водних середовищ. Ця речовина повільно розкладається і вважається ймовірним збудником ракових захворювань у людини.
На запит України 4-5 березня 2010 року Місія з надзвичайної технічної оцінки ситуації Європейської Комісії та ООН відвідала зону надзвичайної екологічної ситуації у м. Калуші та підготувала рекомендації щодо вирішення проблемних питань у зоні Калуського промислового вузла.
Незалежний науковий аналіз засвідчив поширення гексахлорбензолу у навколишнє середовище на полігоні зберігання токсичних відходів (гексахлорбензолу). В цілому рекомендації експертів збігаються з пропозиціями МНС України. Вирішення цієї проблеми знаходиться під контролем Президента України.
Джерело:
Прес-служба голови Івано-Франківської ОДА
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|