В Ценжівському лісі під Івано-Франківськом знову заблукали люди.
На перший погляд лісовий масив поблизу села Ценжів поблизу обласного центру Прикарпаття справляє враження такого собі безвинного кавалку живої природи: невисокі листяні дерева, рівнина без небезпечних схилів та скель, невеличкі струмочки зовсім не схожі на бурхливі гірські потоки тощо. Тим не менш, для Івано-Франківських гірських рятувальників він залишається об’єктом посиленої уваги, подекуди не меншої, ніж приділяється небезпечним карпатським схилам. Справа в тому, що тут часто губляться люди. І питання не в таємничих залишках секретних військових баз епохи Варшавського договору і навіть не в містичних блуді та чугайстрах. Просто ліс тут рівнинний, а отже орієнтуватись в ньому значно важче, ніж, скажімо, в горах, захаращений чагарником та й мобільне покриття тут не дуже хороше. Жертвами цього лісового масиву стали троє івано-франківців, які вирішили присвятити похмурі дощові вихідні «тихому полюванню»
«Тривожний сигнал, - розповідає «Експресу» заступник командира Івано-Франківського гірського пошуково-рятувального загону Мирослав Яворський, який на той час виконував обов’язки оперативного чергового загону, - надійшов на пульт чергового близько 17.00 години. Троє чоловіків віком 41, 28 та 27 років на автомобілі «Жигулі» виїхали в лісовий масив поблизу села Ценжів. Доїхавши до КПП однієї з військових частин, вони залишила там машину та наймолодшого члена своєї компанії біля неї, а самі заглибились в ліс. Через деякий час вони виявили, що втратили орієнтири і не можуть знайти дорогу назад. Вирішивши, що самотужки чоловіки вибратись з лісу не зможуть, один з чоловіків зателефонував дружині, а та, в свою чергу, до рятувальної служби».
Для пошуків заблукалих було задіяно 6 чоловік: пошукова група з 5 бійців на чолі з командиром загону Олегом Ковтуном та оперативний черговий. Останній підтримував постійний зв’язок з потерпілими за допомогою мобільного телефону. Отримані від них ознаки місцевості та орієнтири від оперативно передавав пошуковцям, які в свою чергу, крім активного пошуку в лісі, ще подавали заблукалим сигнали за допомогою сигнальних ракет, а також потужної сирени та мегафону, встановлених на оперативному автомобілі, що курсу курсував вздовж прокладеної через ліс дороги.
«Близько 20.10 години, - продовжує рятувальник, - заблукалі, живі та здорові, вийшли на пошукову групу».
Зі слів пана Явосрького, це вже далеко не перший випадок, коли в нагоді рятівникам стає стільниковий зв’язок. Втім, слід зазначити, що під час блукання лісом батарея телефону одного з потерпілих цілком розрядилась і чоловікам довелося розраховувати лише на один апарат. Тому гірські рятувальники настійливо радять перед походом до лісу подбати, щоб зарядка «мобілки» була максимальною.
Автор: Сергій БІЛИЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|