Генпрокуратура України зацікавилась гірськолижним курортом “Буковель”, що на Прикарпатті. Зокрема тим, на яких умовах власники курорту придбали близько 200 гектарів землі кілька років тому.
Днями затримали начальника управління Держкомітету з земельних ресурсів у Івано-Франківській області Юрія Добровольського, який свого часу теж був у керівництві “Буковеля”.
Ця історія, можливо, і не мала б такого розголосу - адже справи про земельні оборудки часто стають предметом уваги правоохоронних органів, якби не кілька обставин. Йдеться про дуже популярний лижний курорт, який нова влада називала місцем, де можна проводити спортивні змагання найвищого рівня. Навіть олімпійські ігри.
Бі-Бі-Сі запитала генерального директора туркомплексу “Буковель” Олександра Шевченка, чи відповідають дійсності повідомлення про арешти земель на території комплексу, і що відбувається там зараз.
Олександр Шевченко: На сьогодні арештів ніяких немає. Можливо, у представників Генпрокуратури є наміри когось заарештувати, але ми про це поки що не знаємо, і не маємо фактів, що когось заарештували. Були обшуки в адміністративному приміщенні офісу ТзОВ “Скорзонера”, яка володіє туркомплексом “Буковель”. Так само обшуки були у будинку посадових осіб, в тому числі там, де живе моя мама, а я там зараз прописаний, хоча я взагалі йду як свідок у цій справі. Справа порушена щодо керівника Держкомзему в Івано-Франківській області Добровольського Юрія. Але мені чомусь здається, що це все не має великих підстав під собою.
Бі-Бі-Сі: Він теж входив до керівництва комплексу “Буковель”?
Олександр Шевченко: Колись входив, але потім перейшов на державну роботу, і відповідно був звільнений. Він починав цей проект з самого початку, тобто він був його ідеологом, але потім побачив себе більш успішним на державній посаді.
Бі-Бі-Сі: То про що йдеться: про зловживання під час розподілу земельних ділянок чи приватизації, у чому саме претензії до туркомплексу “Буковель”?
Олександр Шевченко: До туркомплексу “Буковель”, як на мене, претензій бути не може. Тому що землю, щодо якої ведеться ця кримінальна справа, ми купили на аукціоні. Ми жодним чином не маємо відношення до відведення, до експертиз, до розподілів, бо все це було продано сільською радою на аукціоні. Потрібно взяти до уваги, що ця земля куплялась у 2008 році, у кризовий період, і ми в цей період теж продовжували інвестувати. Ми хотіли продовжити інвестиції у 2010-2011 році, до цього часу ми вже інвестували близько 2 млрд гривень, а за наступний рік планували збільшити обсяг інвестицій ще на 1 млрд 200 млн.
Тобто, ми хотіли побудувати великі готельні комплекси економного класу, щоб більша кількість людей саме із незаможних верств населення могла проживати біля гірськолижних трас. Зараз продовжуємо будувати автомобільні дороги, які дають можливість зручно доїхати до туркомплексу “Буковель”. В результаті, після цих подій інвестори на зборах засновників фірм прийняли рішення, що вони зупиняють інвестиції. Зупиняють на той період, поки влада не зрозуміє, що такими методами не можна діяти щодо крупних інвесторів, і це не впливає позитивно на інвестиційний клімат в Україні в цілому.
Бі-Бі-Сі: Методи, про які ви розповідаєте, прийнято називати таким словом як рейдерство – спроба перехопити, перерозподілити… Хто може мати до вас претензії, якщо, як ви кажете, все було законно куплено на аукціоні?
Олександр Шевченко: На даний момент, я б це не назвав рейдерською атакою. Але на кожному етапі різні правоохоронні органи можуть собі щось придумати чи додумати… Особливо, коли вони приїжджають в туристичний комплекс “Буковель”, самі там катаються на лижах і думають: а непогано було б, щоб і я тут мав якусь земельну ділянку. Такі думки з’являються у багатьох правоохоронних органах: це і УБОП, і Генпрокуратура, так само СБУ, чиє Івано-Франківське управління не може лишити нас у спокої. Тобто кожна людина в нашій державі хоче відірвати шматок того, що вже комусь належить.
Я не можу повірити, що це на рівні державної влади, я думаю що це все ж таки якась помилка і вона буде виправлена, тому що ми звернулись з відкритим листом до президента України. І саме він оголосив Карпати і Буковель пріоритетом для Олімпійських Ігор 2022 року. Тому я сподіваюсь і вірю, що як державна машина почала цей процес, так само і держава спроможна зупинити його. Тому що, якщо українські інвестори будуть боятися інвестувати в Україну, і буде безкінечний перерозподіл в країні, то, звичайно, ми не дочекаємось жодних інвестицій з інших країн.
Бі-Бі-Сі: Олімпійські ігри – багатьом ця ідея здається нездійсненою мрією і фантазією. Чи насправді ви вбачаєте Буковель як перспективну частинку можливого Олімпійського об’єкту?
Олександр Шевченко: Ви знаєте, я об’єктом Буковель займаюсь з першого дня заснування – з 2000 року. І того, чого ми досягли за десять років, ще не досягла ні одна країна пострадянського простору, а також такі країни як Польща, Румунія… Тобто, вони не досягли за всі десятиліття свого розвитку того рівня, який досягнув Буковель за 10 років. А основні інвестиції прийшли якраз з приходом нових інвесторів і можливістю “Приватбанку” фінансувати ці проекти.
Якщо взяти гірськолижний спорт, то ми більше, ніж Олімпійські Сочі сьогодні, і взагалі найбільше у Східній Європі ми готові до проведення Олімпіади. Звичайно, ще багато чого треба зробити, але в нас є ще десять років, а також наш досвід. Ми будуємо нові парковки, інфрструктурні об’єкти, всі лінії електропередач, водозабезпечення, системи очистки води - саме нами побудовані, без всякої допомоги держави. Тому ми знаємо, що це таке – будувати у горах великий об’єкт. Ми готові при сприянні держави організувати такий проект, але безумовно кожен проект буде утопією, якщо інвестор не буде впевнений у завтрашньому дні.
Автор: Фідель ПАВЛЕНКО
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|