Із 2 по 9 вересня 2010 р. Б. у Реколекційному центрі Львівської архієпархії УГКЦ, що в селі Брюховичах на Львівщині, проходив синод єпископів УГКЦ — форум, що відбувається раз на рік і розглядає найвагоміші і найневідкладніші теми життя Церкви. Цього року серед головних тем, які було розглянуто під час синоду з участю глави УГКЦ блаженнішого патріарха Любомира Гузара і 39 єпископів з України й інших країн світу, — євангелізація та міграція.
«Навіть сам факт, що вперше за дев’ять років питання трудової міграції наша Церква торкнулася на такому рівні, вже свідчить не тільки про актуальність цієї проблеми, а й про увагу Церкви до її розв’язання в сучасних реаліях українського суспільства»,— наголосив нашому кореспондентові співдоповідач з теми «Міграція» екзекутативний секретар Пасторально-місійного відділу УГКЦ о. Василь Поточняк.
Першиною цьогорічного синоду єпископів УГКЦ, окрім іншого, було, на наш погляд, і те, що у головного доповідача з теми «Міграція» — голови Пасторально-місійного відділу УГКЦ єпископа-помічника Йосипа Міляна — були співдоповідачами і колишні та нинішні українські заробітчани, що прибули на форум з Івано-Франківська, Брошнева-Осади на Рожнятівщині, Вижнього Березова на Косівщині, зі Львова, Самбора, Тернополя, Ходорова тощо з програмою «Сповідь мігрантів». «Наша Церква і від вас чекає допомоги у віднайденні шляхів вирішення проблем, пов’язаних із сучасним заробітчанством», — із вдячністю звернувся владика Йосип Мілян до представників трудової міграції з різних міст найбільш заробітчанських регіонів України — Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей.
Показово, що заробітчани мали можливість свідчити не тільки мовою документальних матеріалів та наукових аналітичних спостережень, а й у форматі живого спілкування безпосередньо з єпископами — учасниками синоду УГКЦ.
У часі роботи синоду в Реколекційному центрі Львівської архієпархії УГКЦ було відкрито виставку-експозицію «Наші в італії», яку презентували представники спільноти колишніх заробітчан італії міста Івано-Франківська «Пієта», що заснована при Молодіжному християнському центрі ім. Дона Боско УГКЦ на вулиці Ленкавського в обласному центрі. Співзасновники спільноти «Пієта» Оксана Пронюк та Ольга Шкляр з Івано-Франківська, представники спільноти Марія Гапук зі Львова, Марія Перцович з Косівщини, Леся і Григорій Вавричині з Ходорова, Ольга Ленчук та Надія Холод з Тернополя, Маркіян Серединський з Самбора, дослідниця феномену заробітчанської поезії доцент ЛНУ ім. Івана Франка Олена Гінда, аспірант Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Петро Гаврилишин та інші учасники зустрічі в Брюховичах у своїх супровідних коментарях заробітчанськими стежками виставкової експозиції, у висновках з наукових досліджень та свідченнях про проблеми перебування в чужому середовищі заробітчанства та повернення в Україну, про кроки адаптації як у чужорідному середовищі, так і в родині, про мотиви і суть спорудження пам’ятника — скульптурної композиції у Марійському духовному центрі «Зарваниця» — тощо дали можливість учасникам синоду УГКЦ почути правду про сучасне заробітчанство з уст самих колишніх чи нинішніх заробітчан, їх рідних і близьких, про його специфіку і приховані застороги для суспільства, родин та сімей. І тим самим свідчили, що вирішення порушених УГКЦ питань про проблеми сучасної української трудової міграції актуальне не лише для вироблення концептуальних доктрин життя Церкви, а й невідкладне для всього українського суспільства.
Автор: Ігор ЛАЗОРИШИН
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|