Учені з університету Юти навчилися розшифровувати сигнали мозку людини, переводячи їх у звичайні слова. Наразі якість розуміння не вельми висока, а набір слів обмежений, проте дослідники впевнені в можливості поліпшення технології та практичному впровадженні винаходу вже через кілька років.
У ході дослідження вчені імплантували на поверхню мозку людини 16 мікроелектродів, за допомогою чого вдалося розшифрувати сигнали мозку і перевести їх у звичайні слова.
“Нам вдалося розшифрувати вимовлені слова, використовуючи лише сигнали головного мозку. Це дає велику надію паралізованим пацієнтам, які не можуть говорити”, - ділиться відкриттям доцент кафедри біоінженерії Бредлі Грегер.
Також вчений уточнює, що особливе значення це має для людей з синдромом замкненого всередині, коли свідомість і інтелект зберігаються, але є повний параліч. Такі хворі можуть спілкуватися лише миготінням очей або тільки сприймати інформацію без можливості повноцінної комунікації.
“На жаль, через те, що доводиться імплантувати електроди в мозок, до клінічних випробувань справа може дійти тільки через кілька років, але перспектива цієї проривної технології очевидна”, - додав Грегер.
Експеримент був побудований таким чином, що під час операції з краніотомії (тимчасового видалення частини черепа), одному з добровольців, що страждає на важку форму епілепсії, вчені розмістили сітку з мікроелектродів на мовних центрах головного мозку.
Електроди microECo знімали сигнали мозку без проникнення в його оболонку. Це зменшена версія електродів, які вже 50 років використовуються для проведення електрокортикограми.
Кожну з двох сіток з 16 електродами, розташованими на відстані 1 мм один від одного, помістили на одну з двох мовних зон кори головного мозку: лицьову рухову ділянку, яка управляє рухами рота, губ, язика та обличчя, м’язів, що беруть участь у мовленні, а також на зону Верніке, яка пов’язана зі сприйняттям і розумінням мови. Ця процедура безпечна для мозку, оскільки мініатюрна неінвазивна мережа не пошкоджує його тканини.
Після розміщення електродів вчені записали сигнали мозку в момент виголошення пацієнтом 10 слів, необхідних для паралізованої людини: так, ні, гаряче, холодно, голод, спрага, здрастуйте, до побачення, більше, менше.
Потім слова порівняли з сигналами мозку і визначили, які слова пацієнт говорить у цей момент. Окремі слова так і ні методика дозволяє відрізнити з імовірністю 76%. Коли пацієнт став говорити з використанням всіх 10 слів, точність методу знизилася до 28%.
“Це краще, ніж вгадування, але поки недостатньо для автоматичного переведення думок комп’ютером. Однак це доказ правильності самої концепції і необхідності продовження роботи у цьому напрямку”, - повідомив Грегер.
Наступним кроком учених буде збільшення кількості електродів до 121. Це дасть величезну кількість інформації й істотно підвищить точність розпізнавання слів. Вчені констатують, що факт відкриття відбувся, і залишилося тільки нарощувати апаратні і програмні можливості для отримання надійного пристрою читання думок.
Нагадаємо, у минулому році британські вчені зробили крок вперед, освоюючи технологію читання людських думок. Вони змогли зафіксувати місце розташування людей у віртуальному просторі, скануючи їх мозок.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|