За кілька днів до завершення літа калуська дітвора разом із міським Центром фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх” підбили підсумки літньої кампанії оздоровлення. Традиційно — допомогли змагання. На жаль, останні у цьому сезоні. Участь у фіналі загалом узяли понад 100 калушан різного шкільного віку, які завзято стрибали на скакалці та у довжину, енергійно “вели” баскетбольний м’яч, віджималися та присідали. Усе — заради одного: звання найспортивнішого.
Змагання “Спорт для всіх у кожному дворі” цьогоріч відбулися і справді чи не у кожному дворі міста, де є діти, готові демонструвати свої, здебільшого, перші спортивні успіхи. Загалом організатори та волонтери турніру протягом літніх канікул відвідали понад 30 дворів. У кожному з них вдалося не просто залучити до заходу кількадесят дітей, але і подарувати їм справжнє свято.
— Щоб усе було чесно та справедливо, ми всюди проводили одні і ті ж змагання, — зазначив директор міського Центру фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх” Олег Нижник. — У кожному дворі визначали переможців та нагороджували їх спортивними та солодкими призами. Загалом змагання цього літа об’єднали понад 1 300 дітей. Для порівняння: минулого року в аналогічних дворових змаганнях узяли участь близько 700 дітей. Тому, звісно ж, дуже приємно, що кількість симпатиків здорового способу життя постійно зростає.
За задумом організаторів, у фіналі мали зустрітися лише попередні переможці, які вже проявили себе як спортсмени у своїх дворах. Утім, у понеділок на площу Героїв, де і мала відбутися фінальна зустріч, прийшло значно більше дітей. Серед них — і зовсім юні учасники, яких привели батьки.
— Я привела одразу двох учасників: свого 5-річного сина Андрія та сусідського 7-річного Романа, — поділилася з “Вікнами” калушанка Ірина. — Андрійко спробує себе вперше, а от його друг участь у змаганнях уже брав десь місяць тому. Тоді йому перемогти не вдалося, але відтоді він трохи підтренувався і сьогодні не сумнівається у своїй перемозі.
Зрештою, до змагань допустили всіх охочих. Учасників розділили на кілька вікових груп. Утім, випробування все одно для всіх залишилися однаковими. Спершу — стрибки у довжину. Далі — випробування баскетбольним м’ячем та скакалкою. А після незначного відпочинку — присідання для дівчат та віджимання від землі — для хлопців.
Прикметно, що до кінця дійшли всі. Щоправда, кожен — зі своїм результатом. Одним бездоганно вдавалося відстрибати 30 секунд на скакалці, але ніяк не вдавалося вгомонити непокірного м’яча. Іншим навпаки — піддавався м’яч, але зовсім не щастило у стрибках. Зважаючи на це, а також — на велику кількість учасників, інтрига, кого ж, зрештою, назвуть переможцем, зберігалася до останку.
Суддям підрахунки також далися нелегко. Але переможців визначили. Так, серед наймолодших учасників 2002-2003 років народження кращими були визнані Олена Іванишин та Роман Федоришин. На другому місці — Тетяна Ботюк та Андрій Дідошак, а на третьому — Діана Маримин та Данило Гамдзій.
Серед спортсменів-початківців 2000-2001 років народження “золото” вибороли Юлія Мільович та Андрій Симяк, “срібло” — Мар’яна Попадюк та Владислав Федик, а “бронзу” — Яна Строчук та Андрій Ятчишин.
Серед трохи старших учасників, зокрема 1998-1999 років народження, призові місця розподілилися таким чином: Юлія Нещота та Мартин Челяк посіли першу сходинку, Юлія Колодій та Петро Яцків — другу, а Уляна Бабій та Володимир Джур — третю.
Кращою серед дівчат 1996-1997 років народження була визнана Аня Лучин. Людмила Станчак та Катерина Боровська вибороли відповідно друге та третє місця. У цій же віковій групі найкращі спортивні досягнення продемонстрував Віталій Столярчук, якому поступилися Дмитро Винників (2-е місце) та Назар Краховецький (3-є місце).
Усі переможці змагань отримали традиційні спортивні та солодкі подарунки, футболки, грамоти тощо.
— Протягом літа у кожному дворику, де ми проводили змагання, до нас долучалися дуже багато дітей, які з задоволенням приймали участь у всіх випробуваннях. Я переконаний, що сьогоднішнє змагання доводить: у нашої держави є надійне майбутнє, є здорові діти, які хочуть займатися спортом, — підсумував Олег Нижник. — Особливо приємно, що серед учасників ми нерідко бачимо переможців та переможених попередніх років, які ростуть разом із цими змаганнями. Дехто з дітей, трохи подорослішавши, вже допомагає нам в організації спортивного свята. Тому принагідно хочу подякувати всім волонтерам, які допомагали проводити ці змагання, не шкодуючи власного часу та відпочинку. Особлива подяка — членам молодіжної громадської організації “Молодий рух”, які щоразу нам допомагають. Також хочу подякувати всім батькам, які дозволяють своїм дітям брати участь у цих змаганнях, та пропагують здоровий спосіб життя.
Автор: Тетяна ЧОЛІЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|