Коломия на Івано-Франківщині — найбезпечніше місто Західної України. За даними Держкомстату, торік тут було скоєно найменше злочинів.
У Коломиї живуть 70 тис. людей. Центр міста забудований старими австрійськими кам’яницями, вузькі вулиці бруковані. Юрби туристів щодня товпляться біля гуманітарної гімназії, драматичного театру, національного музею Гуцульщини та Покуття і музею ”Писанка” у формі яйця.
— Торік за перший квартал Коломия мала 17 злочинів на 10 тисяч людей. Цього року вже є 24. Але й це не багато, просто за новим законом мусимо рахувати навіть крадіжку мобільного телефону, — каже 41-річний Василь Гультайчук із обласного управління міліції.
Удень Коломию патрулюють чотири міліцейські наряди, ввечері виходять ще три.
— Спокій у місті буде, коли на вулицях люди бачитимуть правоохоронців. У нас добровольці виходять патрулювати. Ну, і дільничні мають працювати на совість. Кожен коломиянин має знати свого участкового в лице, — розповідає Володимир Жупник, 36 років, виконувач обов’язків начальника міської міліції. -У мене заведені картки на раніше судимих, сімейних дебоширів. Інспектор раз на місяць навідується до них. Бо сьогодні він жінку побив, а потім так може відлупцювати, що вб’є. Якщо це лишати, то контролю не буде.
У п’ятницю зі старшим дільничним 35-річним Іваном Грицюком ідемо на обідній обхід території. З відділку прямуємо до міської ратуші. Дільничний по дорозі заглядає у кафе і бари. Там відвідувачів небагато, обідають. Підходимо до скверу, де збираються п’яниці.
— Цю частину міста у народі називають П’яний кут. Тут кожного бомжа, алкоголіка чи наркомана в обличчя знаю, — говорить Грицюк. — А во вже в обід п’яний іде, — показує через дорогу на чоловіка пенсійного віку. — Здоров, Михайле! — вітається.
— Шеф, я ж нічого не зробив, — бурмоче той.
У затінку на лаві сидить місцевий із синіми від татуювань руками. Біля нього п’є пиво жінка.
— Ще одні мої клієнти, колишні засуджені, — Грицюк підходить до них. Погрожує оштрафувати коломиянку за те, що п’є пиво в громадському місці. Та викидає пляшку в смітник, перепрошує.
Патрульний щось записує до блокнота і йде далі.
— У нас на вулицях безпечно, батьки не бояться дітей самих у школу відправляти. Можна в першій годині ночі містом пройтися, — розказує. — Комендантської години нема. А для чого? Підлітки не дебоширять по ночах, бійки рідко трапляються. А вбивств чи зґвалтувань уже й не пам’ятаю. Проблеми були в кінці 1990-х, коли рекет процвітав. Тепер ці рекетири — підприємці, повідкривали магазини.
2005-го в Коломиї вбили останнього кримінального авторитета на прізвисько Карік. Він був причетний до контролю кількох міських ринків в області. Його зрешетили з автомата в під’їзді власного будинку. Вбивцю не знайшли.
На площі біля музею ”Писанка” на просп. Чорновола у ряд стоять велосипеди без замків.
— Я знаю, що мій ровер ніхто не вкраде, не раз лишав, — Віталій Казьопа, 46 років, іде до продуктового магазину. — А якби шо сталося — маю телефон нашого дільничного. Подзвонив — і швидко найдут. От біля мого будинку ввечері алкоголіки спорили, чи подорожчає горілка, як ціни на газ піднімуть. Потім бутилки на голові стали бити. Я визвав дільничного — утихомирив.
Автор: Марія ПЕТРІВ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|