Після аномальної спеки в країні різко похолодало - з плюс 40 температура за вікном знизилася до плюс 20 (20 градусів різниці, а вночі у вихідні обіцяють +8).
Лікарні переповнені застудженими і при цьому ще й наляканими пацієнтами. Ще б пак - адже по країні вже більше тижня (з моменту, коли в ЗМІ з’явилася інформація про п’ять померлих невідомо від чого ніжинських дітей) ходять наполегливі чутки про загадковий вірус. Але лікарі кажуть: це все наслідки спеки і температурного стресу, а ще лякають сутінковою депресією. Мовляв, після двох місяців яскравого сонця похмурі дні цілком здатні увігнати українців у передосінню нудьгу.
Аномальна спека цілком могла послабити імунітет багатьох людей, тому частими стали випадки ГРВІ. Наприклад, у столиці таких пацієнтів цього літа більше, ніж в аналогічному сезоні в минулому році, - підтверджує головний імунолог Києва Олег Назар. - Але в цілому, як зима, так і літо в плані респіраторних вірусних інфекцій практично однаково небезпечні. У спекотну погоду людина поспішає в прохолодну воду, організм переохолоджується, і віруси, які в ньому є, активуються “.
У столичних лікарнях підтвердили, що зараз до них звертається багато пацієнтів із застудами, хворим горлом, температурою, розладами шлунка. “Пацієнтів дійсно багато, зараз лежать навіть у коридорах, - каже лікар-інфекціоніст однієї з лікарень. - У більшості - банальне отруєння або ентеровірус (потрапляє в організм людини через стравохід). Невідомих вірусів не виявляємо. Просто одна людина переносить хворобу легше, інша - з ускладненнями “.
Психологи говорять і ще про одну небезпеку різкої зміни погоди. “Перехід від сонячних днів до похмурим загрожує чутливим людям депресією”, - говорить психолог Руслан Васютін.
Перепад температури загрожує скаргами на серце, гіпертонією і навіть інсультами. У відповідь на різке похолодання можуть загостритись і інші хронічні недуги.
Аби звести чутливість до мінімуму, лікар радить споживати більше овочів і розпочати загартовування, зокрема, сполоскування ніг холодною водою. Крім того, підійде розтирання мокрим рушником.
Тим, хто у спеку з дому не виходив, лікарі радять рушати на прогулянку, а той на пробіжку. Прохолодна погода сприяє відновленню фізичної активності.
У свою чергу психологи радять згадати про обновки, убратись у які завадила спека, і діляться результатами останніх досліджень.
Виявляється, на перепади температур частіше реагують соціально-пасивні люди, тобто замкнені, мовчазні й самотні. Вони радять не хвилюватися і за чашкою кави обдумати те, що давно відкладали на потім, і починати це втілювати у життя.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|