Майже третина всіх ліків на українському ринку зроблені чорними фармацевтами. Вони продаються в аптеках у звичайних упаковках і, в кращому випадку, абсолютно безкорисні і безпечні.
Країни Євросоюзу сьогодні активно протистоять потоку фармацевтичних підробок, виробництво яких за останні роки у світі збільшилася в шість разів. За два місяці 2010 року митники країн ЄС конфіскували 33 млн підроблених таблеток. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, частка фальсифікату в країнах Західної Європи становить 5-8%.
Офіційна статистика в Україні малює оптимістичну картину. У Державній інспекції з контролю якості лікарських засобів України запевняють, що на вітчизняному фармринку ситуація краща загальноєвропейської: підробок тут всього лише 1-1,8%. Однак там же констатують, що в першому кварталі 2010 року інспекцією було вилучено підроблених лікарських препаратів на 3,6 млн грн, тоді як за той же період 2009-го - на суму 2 млн грн.
За даними Держінспекції України, найбільша кількість підробок припадає на антибіотики (до 42%), гормональні препарати (до 20%), а також найбільш рекламовані лікарські засоби, наприклад “Фестал” (драже), “Мезим” (таблетки), “Омез” (капсули).
За оцінками народного депутата і голови комітету з питань охорони здоров’я Тетяни Бахтєєвої, частка підробок на ринку занижена чиновниками в 20 разів і на самому справі складає 20-30%. Процвітання фальсифікату сприяє лояльність українського законодавства: постачальнику підроблених препаратів загрожує всього лише штраф від 170 грн.
Крім того, як заявив народний депутат Геннадій Москаль, який є першим заступником голови парламентського комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією, державні тендери на закупівлю препаратів проходять непрозоро. “Наприклад, угорці розповідали, що від послуг постачальників, з якими співпрацює Україна, вже давно відмовилися”, - заявив депутат.
Напливу фальсифікату, за словами начальника відділу маркетингу компанії Berlin-Chemie Menarini Сергія Орлика, сприяє безправ’я споживача-пацієнта і нерозвиненість страхової медицини. “У Західній Європі, якщо страхова компанія дізнається, що людині продавали підроблені ліки, юристи виб’ють з аптеки і постачальників такі штрафи, що мало не покажеться”, - розповідає Орлик.
Нагадаємо, у всіх регіонах України оголошено перевірки аптек з метою виявлення фальшивих ліків.
За даними Держлікінспекції фальшиві медпрепарати було виготовлено на підпільному заводі у Василькові під Києвом. Вони могли розійтися по всій Україні.
Днями міліція прикрила найбільше за часів незалежності виробництво фальшивих ліків. Лише на місці вироблення їх знайшли на 7 мільйонів гривень. Скільки встигло потрапити в обіг - на разі, невідомо.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|