Українські школи завмерли в очікуванні. Більшість чиновників від освіти та директорів загальноосвітніх шкіл сьогодні ще перебувають у відпустках. Якщо матеріальну базу навчальних закладів поновлено, косметичні ремонти в дитсадках та школах (частково за кошти батьків) зроблено ще в червні, то новація про повернення до одинадцятирічки та про навчання дітей п’ятирічного віку, схоже, спочатку шокувала, але нині вже й нікого не дивує. Чому?
Освітяни зрозуміли: перше — влада не цілком розуміє, що ж робить, а робить це передусім через критичну ситуацію з фінансами, цього і не приховують. Друге — буде так, як накажуть згори, а виконувати ж доведеться самотужки, спираючись на власний креатив, досвід та дітей, котрі звиклі до новацій, тому ущільнення матеріалу (найпоширеніший прийом вітчизняної освіти) сприймають не так трагічно, як учителі. Є два схожі процеси останніх років, сказала знайома вчителька-філолог, — «зростання цін та збільшення обсягу матеріалу в українських школах. Ідуть вони паралельно, і попри нарікання на одне і друге, стали хронічними». Тому, може, й невиліковними?
У якому стані нині, за кілька тижнів до 1 вересня перебувають школи та їхні керівники, ми запитали директора школи № 4 Марію Семочко та начальника Івано-Франківського управління освіти Михайла Вереса.
Марія СЕМОЧКО. Наразі всі директори у відпустках. Ми ще не знаємо, як будемо працювати з початку навчального року, хоча всі плани вчителі здали ще в червні. Та вони, напевно, потребуватимуть коректив. «Освіту України» читаємо, кожен роздумує, алеѕ там мовчать. Було різне, однак такого ще не було. Маємо до старих програм повертатися, але ж підручники нові є в бібліотеках. Для 12 класу, за старою системою кажу, в листопаді мали бути підручники, так сказав Табачник. А тепер що? Працюватимемо з Інтернетом замість підручників. Головне, аби з’явилися програми. Ми, звичайно, «на всі сто» готові до початку навчального року. Косметичний ремонт зробили. Поміняли двері, підлогу. Чекаємо дітей, а все інше мусить піти добре. Інакше ж як? Мусимо впоратися.
Михайло ВЕРЕС. Офіційно немає ще жодного документа. Старша школа із трирічної переходить на дворічну програму, тому, як на мене, мають бути зміни до програм для 10 класу. Все інше поки що залишиться по-старому. Це моя думка, підкреслюю, адже жодного офіційного паперу ми наразі не отримали. 19 серпня від’їжджаємо до Києва для участі у всеукраїнській колегії, що збере всіх освітян країни. 20 серпня повертаємося й орієнтовно 25-го зберемося на так звані серпневі освітянські конференції. Власне тоді ситуація проясниться.
Автор: Леся ТУГАЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|