Вітрова турбіна Джіма Дотсона знаходиться на вершині гори і забезпечує енергією житловий будинок поблизу. Дотсон встановив турбіну минулого року і відразу помітив, що платить за електроенергію значно менше.
«Ми підрахували, що можемо платити вдвічі менше за електрику. Так і сталося».
За допомогою комп’ютера він стежить за кількістю виробленої енергії. Коли з’являється надлишок, він продає його місцевій енергетичній компанії.
«Це зручно, особливо у складні економічні часи… і якщо ще себе забезпечувати, це - добра річ».
Проблема полягає лише у тому, що Дотсон мешкає у Флориді. У порівнянні з іншими штатами вітроенергетична інфраструктура тут мало розвинута. І це тому, пояснює Франк Леслі, професор місцевого технологічного інституту, що науковці не вважають Флориду достатньої вітряною.
«Вітри дуже слабкі. Південний схід не має потужних вітрів, з яких можна черпати енергію».
Між тим витрати на установку навіть невеликої турбіни дуже великі — майже 22 тисячі доларів.
Як каже Леслі, хоча вітер безкоштовний, його перетворення в енергію коштує багато грошей.
Штати Каліфорнія, Техас і Айова мають найбільшу вітрову інфраструктуру в країні. Вітрове господарство у передмісті Сан-Франциско – найбільше не тільки у США, але й світі. Там розміщено 4 тисячі турбін.
За офіційними даними, вітрова енергія складає лише 2 відсотки від усього обсягу виробленої енергії у США - у порівнянні з 25 відсотками у Данії чи 8-ма у Німеччині та Іспанії.
Усе ж Джим Дотсон переконаний, що встановлення вітрової турбіни було вірним рішенням. Тепер він збирає гроші, аби поставити таку ж турбіну біля однієї зі шкіл у західноафриканській країні Буркіна-Фасо.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).