На виступ французького гурту «Joke» чекали дві години, і ніхто не пішов. В цей час французи, які власним бусом проїхали до Івано-Франківська майже 10 тисяч кілометрів, чекали на трасі під табличкою «Івано-Франківськцемент», думаючи, що знайшли потрібне місто. Вони зовсім не розуміють кирилиці. Врешті музиканти таки добралися до арт-кафе «Гармидер» і зірвали франківську публіку.
«Joke» - це вибухова суміш реггі, хіп-хопу, ска, панку, балканської музики та рок-н-ролу. Народ не втримався вже з перших акордів і пустився танцювати, незважаючи на невдоволені зауваження офіціантів закладу, мовляв, не заважайте нам працювати. Ми розпитали гітариста гурту Сімона Шоне про враження музикантів від перебування в Україні, про музику та життя гурту.
- Сімоне, ви так довго їхали до України. Як ви почуваєтесь у таких турах?
Ми вже 5 років їздимо з турами по Європі і завжди раді приїхати в нову країну і зустрітися з новими людьми. Наш тур у липні почався з концерту у Парижі, далі ми поїхали у Сербію, Хорватію, Чорногорію, і Росію. А тепер-от ми вперше в Україні. У нас був концерт у Луцьку, а потім буде у Києві, після чого поїдемо на Польщу та Чехію. Цілий місяць на колесах. Але ми вже звикли, що їдемо своїм бусом і живемо у ньому.
- Сподобалося в Україні?
Люди насолоджуються музикою і вечіркою - це найголовніше. Всюди нам забезпечили гарні умови. Єдине погане враження - це божевільний кордон. Дуже дивно, що саме в Україні ми зіткнулися з тим кліше, яке у Франції мають щодо всіх посткомуністичних країн. Дуже потужна адміністративна система. Ми просто так простояли на кордоні чотири години. Я розумію, що кордони - це передовсім купа паперів, але в Україні було найгірше. Митники дуже тупо показували свою владу над нами і хизувалися цим. Змушування людей чекати, задавання непотрібних запитань, прохання показати ще один папірець, і ще, і ще. Просто склалося враження, що вони нам давали зрозуміти: ми можемо з вами чинити, як завгодно.
- То здолати французькі стереотипи стосовно України не вдалося?
На жаль, у Франції практично не знають про Україну. Я погано вчився в школі і зле знаю історію та географію. Найбільше вчуся, подорожуючи. Коли ми їхали в Україну, ми були, як «незайманки» - чисті від інформації про цю країну і не знали, що з нами трапиться. Деякі наші знайомі навіть сміялися з того, що ми їдемо в Україну. Нам завжди цікаво їхати кудись вперше. Але я був у Алжирі і був у Косово, і мушу сказати одне - там значно легше перетнути кордон. А ще нас ніде так багато не зупиняли полісмени на дорозі. Разів зо п’ять за два дні.
- Просили гроші?
Дали один раз, і це було гидко. Просто тотальна корупція!
- А у Франції немає корупції?
Та є, але на абсолютно іншому рівні. Якщо влада говорить, що бореться з корупцією, а насправді треба давати гроші на дорозі, це демагогія. У нас політики більше дбають про свій імідж. У нас корупція більше як тиск влади на прийняття важливих для країни рішень. А тут якщо хтось має навіть найменшу владу, йому вже на все наплювати.
- У різних країнах якось по-різному сприймають вашу музику?
Можливо, я занадто утопічний, але думаю, що музика - це універсальний спосіб комунікації. І коли ти граєш добре, граєш від серця, люди відчують це в будь-якій точці світу. Особливо молодь. А ми якраз граємо музику для молоді. Наша музика для вечірок, щоб був божевільний рок-н-рол. Ми були в дуже багатьох країнах Європи, були в Африці. Доводилося грати для сліпих діток - і це була божевільна вечірка. Музика - це універсальна штука. Якщо ти добре граєш, порозуміння і контакт будуть будь-де. Люди однакові усюди. Лише культура і те, як ми живемо у щоденному житті, нас вирізняє. У нас може бути різна релігія і різний прогноз погоди на завтра, але саме це відкриває наш світогляд і робить нас цікавими для світу. Я дуже люблю різні відмінності і ми намагаємося їх використовувати у створенні музики.
- Знаю, що ваша група існує вже 15 років. Відчуваєте комерційний успіх?
Нас у групі восьмеро. Ми всі дружимо ще зі школи. Починали разом грати ще років з одинадцяти, і ця група стала надзвичайно важливою у нашому житті. Хоча кожен з нас ще має якісь інші, часто більш комерційні проекти. Я граю ще у кількох групах і навчаю гри на гітарі. Думаю, музикантові заробляти на життя лише музикою важко у будь-якій країні. Можливо, у Франції це трохи легше, але от нам потрібно часто їздити в тури. Музикант завжди може вибирати, чи грати музику для людей, чи заробляти гроші. Думаю, краще мати менше грошей, але краще життя.
- А шансон - це музика для людей чи для грошей?
У Франції шансон - це найважливіший стиль музики. За часів Едіт Піаф співали про проституцію і мафію, і це було класно! Зараз ця музика втратила свою сексуальність і інтригу. Тепер це просто якісна музика, але вона простіша і тупіша. Наприклад, хтось співає, як був у супермаркеті і щось там купував. Думаю, це погано для музики. Але все одно шансон залишається у Франції найбільш популярним.
Автор: Наталка ГОЛОМІДОВА
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|