Американські дослідники встановили, що навіть 10 годин сну з суботи на неділю не компенсують негативних наслідків нестачі сну раніше.
У спостереженнях над 159 дорослими американські дослідники виявили, що 10-годинне “відновлення сну” на вихідні не було достатнім, щоби компенсувати кілька ночей упродовж тижня, коли людина спить лише чотири години.
Учасники дослідів, як і раніше, малу слабку концентрацію і загальмовані реакції, повідомив журнал Sleep.
Це означає, що для тих, хто пізно лягає і рано встає, необхідні кілька ночей додаткового сну для відновлення нормального самопочуття.
Так, люди, що брали участь у лабораторному експерименті, відновлювали сили після двох ночей у ліжку з тривалістю сну у 10 годин.
Потім їм не давали спати між 4 і 8 годиною ранку протягом п’яти ночей поспіль. Після чого їм було дозволено відновлювати сили і спати різні проміжки часу. Кожного ранку вони починали день з тестів тривалістю у дві години.
Інша невелика група осіб із 17 пацієнтів мала можливість спати 10 годин щоночі. Їхню реакцію на тести можна було порівнювати з тими, хто був позбавленим тривалого сну.
Одна ніч “відсипання” допомогала поліпшити результати тестів. Що більше люди мали додаткового сну, то кращими були їхні результати.
Не наївся, не налижешся?
Але навіть ті, хто спав 10 годин після тривалого періоду недосипання, мали загальмовану реакцію, розмиту увагу і підвищений рівень утоми: тобто цього було недостатньо, щоби повернутися
Керівник групи дослідників Девід Дінґес, експерт Університету Пенсільванії, каже, що при суворому обмеженні сну, відпочинку впродовж довгої ночі не буде достатньо, щоб надолужити згаяне:
“Спосіб життя, пов’язаний із хронічними обмеженнями сну протягом робочого тижня і протягом вихідних, може призвести до нарощування відчуття браку сну і підвищення ймовірності втрати уваги та здійснення помилок. Суть у тому, що тривалість сну важлива для адекватного відновлення роботи організму. Це має важливе значення для боротьби з наслідками хронічного недосипання для роботи мозку”.
У попередніх дослідженнях пана Дінґеса було встановлено, що 6 годин сну на добу протягом двох тижнів має ті ж негативні наслідки, як дві ночі взагалі без сну.
Кріс Ідзіковскі, директор Единбурзького Центру сну, каже, що таким чином спростовано думку про “величезну силу відновлення” від сну вже за одну ніч:
“Те, що дослідження показують, що це не зовсім так, і все залежить від того, наскільки втрата сну накопичувалася раніше. Це означає, що якщо ви не висипалися протягом тижня, то вам необхідно спати не менше 2 ночей, щоб відновити сили”.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|