Громадянин одної з близькосхідних країн поневірявся Україною з 2006 року, відколи гроші на навчання з дому перестали надходити, а фірма, зареєстрована ним в Україні, прогоріла. Нарешті, зупинився в Івано-Франківську. Тут знайшов дівчину, мама якої потребувала лікарської допомоги. Назвався студентом-медиком і два роки жив в домі жінок за їх рахунок. За цей час зареєстрував фірму, яка ввозила в Україну потенційних студентів… та потенційних мігрантів, що через Прикарпаття прагнули потрапити до Євросоюзу. У 2010 році Управління СБУ в Івано-Франківській області спільно з органами міліції видворило громадянина С. за межі України.
Кількість іноземців, які бажають навчатися у ВНЗ Прикарпаття, зростає щороку. Причина – висока якість освіти в Україні у поєднанні з доступною ціною навчання. Державна політика України спрямована на збільшення кількості іноземних студентів задля сприяння притоку валютних надходжень та підвищення міжнародного авторитету нашої держави.
Втім, окрім позитивних наслідків для України, цей процес має і негативні сторони. Невідповідність чинного законодавства правовим нормам держав ЄС перетворює Україну на державу-накопичувача нелегальних мігрантів. Організатори каналів нелегальної міграції набирають кандидатів з “проблемних” регіонів, часто охоплених військовими конфліктами. Надалі, іноземці раптово зникають із ВНЗ Прикарпаття для того, щоб невдовзі бути затриманими при спробах нелегального перетину кордону з Євросоюзом. Окремі студенти з країн групи ризику, які залишилися з ряду причин в Україні, протягом першого року перебування в регіоні розпочинають власний протиправний бізнес. Оцінивши перспективи незаконного збагачення на нелегальних переправленнях співвітчизників, вони засновують приватні підприємства, за винагороду отримують фіктивні договори про співпрацю з освітніми установами та переправляють студентів до країн ЄС.
Протягом першого півріччя 2010 року за матеріалами УСБУ в Івано-Франківській області видворено за межі України 7 так званих студентів з країн Близького Сходу, які порушили вимоги ст. 204 та 206 КУпАП, знаходячись на території нашої держави без належно оформлених документів. Минулого року ця цифра була вдвічі меншою.
Наприкінці 2009 року низка політичних партій та громадських організацій започаткували діалог щодо проблеми нелегальної міграції на Прикарпатті. Приводом стала суспільна стурбованість щодо загрози криміналізації діяльності іноземців, які перебувають у регіоні. Зокрема, йшлося про ймовірність налагодження ними каналів контрабанди, незаконного розповсюдження наркотиків, торгівлі людьми.
На практиці, самі івано-франківці сприяють зростанню кількості нелегальних мігрантів у області. Зокрема, в порушення законодавства надають житло в оренду іноземцям та особам без громадянства, які незаконно в’їхали в Україну або втратили підстави для подальшого перебування в нашій державі. При цьому, документів, що підтверджують особу (паспорт, довідка з місця навчання), у “квартирантів” не вимагають. (Такі дії, до слова, тягнуть за собою відповідальність у вигляді штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
Запрошуючи іноземців в Україну, юридичні і фізичні особи зобов’язані здійснювати відповідний їх облік (ст. 204 та ст. 206 КУпАП). При цьому, за організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями або сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів або усуненням перешкод, громадяни несуть вже кримінальну відповідальність згідно норм ст.332 КК України.
Наостанок залишається відзначити: рівень розвитку нації в усі часи вимірювався ступенем її толерантності до іноземців. Хочеться сподіватися на терпимість краян, і водночас на їх законослухняність, адже захист національної безпеки України, так само, як і підтримання іміджу нашої держави у світі, залежить від кожного українця.
Автор: Марія РИМАР, прес-група Управління СБ України в Івано-Франківській області
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|