У Європі швидкими темпами зростає кількість людей, що страждають від ожиріння та цукрового діабету. З огляду на це, чимало європейців все частіше ретельно придивляються до вмісту кожного харчового продукту, відображеного на його етикетці. Євроустанови теж хочуть, щоб громадяни знали, наприклад, де більше жиру – в бутерброді чи у «біґмаку» з Макдональдса. Щодо того, яким чином надати людям цю інформацію, одностайності у Євросоюзі ще немає.
Щоб споживачам було легше орієнтуватися, який склад того чи іншого харчового продукту, у Брюсселі звучать різні пропозиції. Скажімо, чимало європейських депутатів з ентузіазмом сприйняли ідею зображення на етикетках чогось на кшталт дорожніх світлофорів. Червоний – на продуктах, багатих на цукор, сіль та жири. Зелений – для тих харчів, що вважаються здоровими й нешкідливими. Адже мало хто може уявити, що деякі готові сендвічі з супермаркета містять дві третини денної потреби людини у солі.
Саме незнання вважається однією з головних причин поширення ожиріння серед європейців. Щорічно тут ця проблема спричиняє до одного мільйона смертей, кажуть лікарі й додають: краще поінформовані громадяни, зазвичай, здоровіші.
Рената Сомер, євродепутат із найбільшої політичної групи Європарламенту, зауважує, що думки щодо способу маркування харчових продуктів у країнах співдружності дуже різняться.
«Ми ще не визначилися, яка схема маркування найкраща і що саме слід брати до уваги в першу чергу, – каже член Європарламенту. – Проте, загалом, усі хочуть, щоб споживачі врешті-решт були краще поінформовані, а харчова галузь – краще регульована».
«Інформаційні світлофори» споживачів не ухвалили
Згадані «інформаційні світлофори» стали у Брюсселі справжнім каменем спотикання. Інша частина європейських чільників вважає цю ідею шкідливою, бо таке маркування може призвести до втрат у харчовій промисловості.
Тим часом, скажімо, у Великій Британії «світлофори» на продуктових етикетках уже давно використовують, а німці хочуть із них взяти приклад.
«У Німеччині страхувальні компанії, що працюють в охороні здоров’я, кажуть: мати на етикетках такі інформаційні світлофори життєво важливо, адже це дає людям можливість вибирати», – каже євродепутат від Німеччини Ґленіс Вілмот.
Дебати тривають, а споживачі Євросоюзу упродовж наступних декількох років будуть змушені чекати. Більшість європейських законотворців таки відкинула ідею інформаційних світлофорів на етикетках харчових продуктів. І навіть якщо у Брюсселі знайдуть прийнятну для всіх схему маркування, нові правила наберуть чинності тільки через 3-5 років.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|