Недавно закінчилось перше коло чемпіонату області з футболу. Тому всі — як футболісти, так і вболівальники — нині мають змогу трохи відпочити від навколофутбольних пристрастей. Про підсумки проведеної роботи в першій частині чемпіонату та підготовку до наступних ігор ми мали змогу поговорити із заступником голови обласної федерації футболу України Василем Сікорою.
— Як пройшло перше коло чемпіонату? Чи були якісь проблеми у його проведенні?
— Звичайно, деякі проблеми були. Насамперед це певна розірваність календаря матчів. Через цьогорічні несприятливі погодні умови ми змушені були перенести окремі ігри чемпіонату області на резервні дні. А вже 8 серпня відповідно до рішення обласної федерації футболу розпочнеться друге коло. Тому деякі перенесені матчі за взаємною згодою команд відбудуться в рамках другої частини чемпіонату. Окрім такої неритмічності календаря практично ніяких особливих проблем із проведенням першого кола не виникало.
— Ширились чутки про те, що окремі клуби першої ліги відмовлялись від участі в чемпіонаті. З чим це було пов’язане?
— Ще перед початком турніру ряд команд, через певну неясність у своєму фінансовому становищі думали знятись з участі в обласних змаганнях. Гадаю, ні для кого не є таємницею той факт, що сучасний футбол, нехай навіть на рівні області, потребує чималих витрат. Тому фінансовий стан у командах почасти вирішує їхню долю. Однак попри всі негаразди нам вдалося цього року в повному складі сформувати першу лігу відповідно до регламенту в кількості 16 команд, що дуже відрадно для нас. Адже, приміром, у Тернопільській області, наскільки мені відомо, ще й досі не розпочались змагання, ймовірно, через аналогічні проблеми. Дуже приємно ще й те, що в ході чемпіонату також жодна з команд не зійшла з турнірної дистанції. Ніяких тривожних сигналів із таборів обласних футбольних колективів немає й сьогодні. Тому сподіваємось, що і друге коло розпочнемо у повному складі як у першій, так і в другій лігах.
— Чи були якісь інновації в підготовці до проведення цьогорічного чемпіонату?
— Так, порівняно з минулими роками у нас є певні зміни. Стосуються вони передусім заявочної кампанії футболістів. Цього року Федерація футболу України розпочала впровадження у всіх своїх регіональних відділеннях єдиної інформаційної бази даних ФФУ, до якої вноситимуть абсолютно всіх футболістів. Раніше регламент не забороняв виступати за дві-три команди водночас. Сьогодні ситуація кардинально змінилась. Відтепер футболіст має право грати лише за ту команду, за яку він попередньо заявлений.
— Як ви ставитесь до таких нововведень, чи є доцільні вони сьогодні?
— Більш ніж позитивно. Як на мене, так воно і повинно бути. Кожен гравець має відстоювати честь лише одного клубу. Найперше це певним чином врегульовує графік футболіста, а також нормалізує навчально-тренувальний процес. Так само це дасть можливість уникнути будь-яких непорозумінь, які були в минулому. Адже завдяки такій базі даних простежуватиметься весь професійний шлях спортсмена. За цим принципом ФіФА працює нині вся футбольна Європа. Тому задля того, щоб піднімати рівень нашого футболу і йти в ногу з найуспішнішими футбольними країнами світу, такі новації тепер потрібні.
— Відомо, що в окремих командах області є гравці з інших держав. Як у такій ситуації вирішується питання їхньої заявки за клуб?
— Дійсно, за окремі команди сьогодні грають іноземні футболісти. Їхня заявка «відбувається» лише тоді, коли вони надсилають листа до відділу трансферів і міжнародних зв’язків ФФУ. Вже звідти до тієї країни, громадянином якої є той чи інший футболіст, надсилається запит для надання інформації про цього гравця. Це робиться насамперед для того, щоб з’ясувати чи, наприклад, не грає цей футболіст за якусь команду в себе на батьківщині, чи не має він там чинних трансферів. Після цього, на підставі отриманих документів, ми вже приймаємо остаточне рішення про те, чи дозволяти командам робити заявку цього гравця на обласні змагання, чи ні.
— Чи готова область до старту другого кола чемпіонату?
— Безсумнівно. Всі команди на сьогодні повністю укомплектовані. Питань з полями також не виникає. Жодних нагальних проблем на цей час немає. Тому з нетерпінням очікуємо відновлення змагань і цікавого футболу.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|