Більшість українців мало обізнані про ЄС. Таким є загальний результат опитування громадської думки, проведеного Європейською комісією в Україні.
У більшості випадків громадяни не можуть пригадати, скільки країн входить в ЄС та не відрізняють ЄС від інших міжнародних організацій. Щоправда, експерти вважають, що основне – це не фактаж, а розуміння того, як організоване життя в об’єднаній Європі.
На вулицях Києва я звернулася до перехожих із запитанням «Що ви знаєте про Європейський Союз?» і почула такі відповіді:
– Чесно кажучи, нічого. Я в політиці взагалі не беру участь…
– Євросоюз у моєму розумінні – це коли всі країни об’єдналися і в нас був Совєцький Союз, то вони перейняли це, і з нашого Радянського Союзу зробили собі Європейський Союз, а наш Союз розвалили.
– По-моєму там 32 держави чи що таке.. точно не пам’ятаю.
Бракує поінформованості
Згідно з результатами дослідження, проведеного Єврокомісією, 62% опитаних відповіли, що вони не дуже добре ознайомлені із ЄС. Прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давід Стулік робить висновок, що людям потрібна інформація про об’єднану Європу, але вони не завжди знають, де її можна знайти.
«З нашої точки зору, українці повинні знати основні факти про Європейський Союз, – говорить Давід Стулік, – знати про механізми ухвалення рішень, знати розподіл компетенцій поміж країнами-членами ЄС та окремими інституціями Європейського Союзу. Також вони повинні знати, яку допомогу Європейський Союз надає Україні».
Якщо українське керівництво бачить майбутнє України в Європі, то українцям слід більше знати про європейські цінності, зазначає Давід Стулік. У його розумінні Європейський Союз – це унікальне об’єднання, яке забезпечило мир у Європі після Другої світової війни, а також права людини та економічний добробут.
Європейці теж роблять помилки
Директор європейський проектів громадської організації «Інтерньюз-Україна» Володимир Єрмоленко не бачить проблеми у тому, що громадяни України не знають, що в ЄС входить 27 держав. Більше того, він переконаний, що громадяни ЄС роблять ті ж самі помилки, наприклад, деякі європейці, вважають, що Україна вже увійша в об’єднану Європу.
«Головне, що українці повинні знати про ЄС, – це не те, скільки країн він об’єднав, і які з них входять до зони євро, – продовжує Володимир Єрмоленко. – Вони повинні знати, як організоване там життя. Наприклад, яка частка відновлюваних джерел енергії в різних країнах ЄС, який середній вік вступу до вищих навчальних закладів і як організоване навчання, яка соціальна підтримка молодих матерів».
Водночас експерт із європейських питань застерігає, що не слід сприймати ЄС як Ельдорадо чи рай. В Україні, до прикладу, набагато вища мобільність молоді, фахівець у 30 років може досягнути набагато більше у кар’єрі в Україні, ніж у Франції чи Нідерландах. А інформувати про Європейський Союз повинна в першу чергу Україна.
Візовий режим між Україною та ЄС теж відіграє певну роль у поінформованості українців про ЄС. Багато інформації можна було б почерпнути, поїхавши безпосередньо у ці країни, але такий психологічний фактор як віза, – зауважує Володимир Єрмоленко, – схиляє українців відмовиться від поїздки. А щоб покращити рівень поінформованості про Євросоюз, він пропонує посилити інформування через ЗМІ, зробити спеціальні рубрики, а конкретніше – на ключових телеканалах робити сюжети про європейські країни, хоча б щотижня.
Автор: Ірина ТУЗ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|