53% жителів України як і раніше вважають за краще зберігати свої заощадження вдома, 7% довіряють банківським депозитам, і лише 0,4% наших співвітчизників заробляють за допомогою інструментів фондового ринку.
Більшість жителів України як і раніше віддають перевагу найпростішим і найпримітивнішим способам накопичення і збереження коштів і майже повністю ігнорують сучасні інструменти інвестування. Такий невтішний висновок можна зробити з результатів дослідження, проведеного компанією Gfk Ukraine на замовлення проекту USAID “Розвиток ринків капіталу”.
Соціологи з’ясували: в Україні 53% населення зберігає вільну готівку вдома – “під матрацем”. Трохи покращує ситуацію те, що 42% припадає на гривню і тільки 11% на іноземні валюти.
За даними дослідження, на банківських картках і поточних рахунках у банках тримають свої кошти 12% опитаних (сюди входять і зарплатні проекти), і тільки 7% населення в якості способу збереження коштів вибирають банківський депозит. Опитування показало, що 3% наших співвітчизників вкладають гроші в купівлю землі, ще 2% інвестують в нерухомість.
А ось довгострокові фінансові інструменти, такі, наприклад, як накопичувальне страхування, недержавні пенсійні і інвестфонди, банківські цінні метали і депозити в цінних металах, жителів України сьогодні практично не цікавлять. Більше того, люди не планують користуватися цими інструментами накопичення в найближчому майбутньому. Рівень обізнаності населення про існування цих інструментів також залишає бажати кращого.
Приміром, якщо про те, що гроші можна накопичувати на депозитах у банках, знають 74% опитаних, то про можливість заробити за допомогою інвестфондів - лише 18% людей, про накопичення за допомогою недержавних пенсійних фондів (НПФ) - 20%. Про потенційну можливість інвестувати кошти в цінні папери знає тільки кожен четвертий українець.
В порівнянні з будь-яким інструментом з небанківської фінансової системи (на які покладають свої надії від 0,1 до 1% наших громадян) цей результат виглядає дуже солідно. Проте в порівнянні з показниками розвинених країн це, звичайно, мізер. До того ж банкірів повинна хвилювати та обставина, що тільки 8% з усіх респондентів планують скористатися депозитними програмами банків. “В Україні ще до кінця не сформувалася банківська культура. До того ж більшості людей зараз просто бракує коштів для накопичення.
Але навіть якщо якась копійка з’явилася, то багато хто боїться йти в банк, оскільки ще не забули потрясінь 2008-2009 років”, - пояснив заступник голови правління “Промінвестбанку” Владислав Кравець. Проте банкір вважає, що альтернативи банківським вкладам в Україні немає, тому поступово люди понесуть гроші на депозити. “Як то кажуть, час лікує”, - резюмував фінансист.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|