З поширенням Інтернету, спілкування в його соціальних мережах набуває все більших масштабів. Соціальні мережі насамперед виконують комунікаційно-інформаційну функцію. Звичайна потреба у спілкуванні між людьми сприяла появі у США в 2003-2004 рр. таких мереж як Facebook та LinkedIn, а в Росії та Україні їх приблизних аналогів Odnoklassniki.ru і Vkontakte.ru (2006-2007 рр.)
Вищезгадані соцмережі з самого початку позиціонувалися як сайти для спілкування між представниками молодого покоління, але дуже швидко охопили також людей інших вікових категорій.
Соцмережі використовуються для спілкування, для обміну інформацією, для того, щоб розповісти про себе другим, розвинути власний бізнес чи компанію, отримати нові знання та можливості. Значно менше людей сьогодні користуються більш традиційними засобами зв`язку, оскільки завдяки соціальним мережам спілкуватися та домовлятися про справи значно легше і ефективніше.
Кілька даних про основні соціальні мережі:
Facebook: Facebook – найпопулярніша на сьогодні у світі соціальна мережа, яка налічує понад півмільярда користувачів. Це більше людей ніж населення США, Росії та України взяті разом. Сайт 2004 року заснував тоді 20-літній Марк Цукерберґ (Mark Zuckerberg). За даними сайту Alexa.com, Facebook є другим за відвідуваністю сайтом у США та 14-им в Україні. Facebook серед іншого пропонує: стрічку коротких повідомлень (статусів, не надто обмежених кількістю знаків), можливість безпосереднього спілкування онлайн (чат), повноцінний блог (із нотатками та посиланнями), особисті фотоальбоми та відеострічки, онлайн-конференції. Також є можливість інтеграції у Facebook власних блогів з інших платформ та аккаунтів в Twitter, YouТube, SlideShars.
LinkedIn: LinkedIn – мережа, якою в першу чергу користуються професіонали для розширення свого кола контактів та знайомств або для пошуку праці. Дуже часто користувачі мережі розміщують на своїх сторінках інформацію про свої професійні кваліфікації та досвід, а працедавці використовують мережу у своїх пошуках нової робочої сили. Мережу, яку у 2003 році заснував Рід Гофман, нині охоплює понад 70 мільйонів користувачів.
Odnoklassniki: Сайт «Однокласники», як говорить сама його назва, в першу чергу було задумано для пошуку старих друзів. Мережу 2006 року створив Альбертом Попковим за зразком вже існуючих на тоді американських мереж. Вона є четвертим за популярністю російським інтернет-ресурсом, кількість користувачів якого в будь-який день, за даними глобальної дослідної компанії TNS, в середньому складає 5,21 мільйонів осіб. В усій мережі зареєстровано більше 30 мільйонів користувачів.
Vkontakte: Користувачі мережі Vkontakte – переважно молодь, яка проводить в ній порівняно багато часу. Дослідження компанії TNS показало, що в січні 2009 року соціальна мережа Vkontakte за кількістю користувачів випередила сайт Odnoklassniki. Доволі унікальну послугу, яку пропонує мережа, - це її програма обміну файлами, в якій користувачі можуть обмінюватися фільмами, музикою і софтвер програмами за допомогою технології BitTorrent. Мережа, заснована 2007 року Павлом Дуровим, сьогодні налічує понад 75 мільйонів користувачів.
Ми розпитали у деяких українців в різних країнах світу, яким із мереж вони дають перевагу. Ось – їхні думки:
Галина Василишин Палатайн, Іллінойс, США: «Я вживаю Vkontakte тому що мої друзі в Україні також ним користуються. У Facebook є багато цікавої інформації і можна із багатьма друзями поговорити. Мені подобаються обидві мережі однаково і тому користуюся тільки ними».
Іван Філяк Львів, Україна: «Vkontakte зрозуміліший інтерфейсом і надає можливість записати безліч інформації про себе, яка згрупована нормально, також надає доволі вичерпну інформацію про особу, якщо, звичайно, вона її запише. Кожен може закидати музику до себе на сторінку, яку можна потім “стиряти” в нього і собі теж поставити. А головне - альбоми з фотографіями можна створювати безплатно і в необмеженій кількості, а не так як це в “Однокласниках”».
Міла Угрин Чикаго, Іллінойс, США: «Щоб підтримувати контакти з друзями, я користуюся трьома скриньками: мережею Facebook, для спілкування із старими друзями з України – скринькою Odnoklassniki, зв’язок з колишніми однокласниками та колегами по роботі підтримую через LinkedIn.
Андрій Матюха Галле, Німеччина: «Я використовую Facebook, щоб підтримувати контакти з друзями по цілому світі, LinkedIn – для професійних контактів. Vkontakte є всі мої українські та російські приятелі. Всі ці сайти є різними і їх використовоють з різних причин, підтримуючи як місцеві так міжнародні контакти для спілкування. Найбільше мені імпонує Facebook, через який я спілкуюся з друзями по цілому світі. Він має гарний дизайн і легкий у користуванні».
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|