Електоральні настрої населення України промовисті: за Партію регіонів проголосували б 44,1%, за БЮТ – 15,1%, за «Сильну Україну» та «Фронт змін» – 10,6 і 4,5% відповідно, 2,9% віддали б голоси за КПУ, 2% – за «ВО Свобода», 1% – за «Нашу Україну». Такі підсумки чергового опитування соціологічної групи «Рейтинг» за червень цього року. І хоч у червні й спостерігалася тенденція до зниження партійних рейтингів, стабільно високі відсотки за Партію регіонів змушують замислитися: у чому ж таємниця такої феноменальної стабільності?
Аналогічне запитання викликає і те, що найвищу позицію в президентському рейтингу надалі утримує чинний глава держави Віктор Янукович – нині за нього проголосували б 46%. Для порівняння: за Юлію Тимошенко – 15,8%, за Віктора Ющенка – 1,1%. – Чи є сьогодні альтернатива Партії регіонів та Президенту Віктору Януковичу?
Відповіді слід шукати, очевидно, в недалекому минулому. Точніше, в проблемах, породжених тим минулим.
Головна проблема України
Сьогодні головною проблемою України є управління. Відтоді, як Віктор Ющенко, прийшовши до влади, не забарився знищити державні інститути України (45 тисяч звільнених управлінців у перші три місяці його президентства), держава опинилася в стані управлінської катастрофи. Країна виявилася не в змозі проводити ні зовнішню, ні внутрішню, ні цілісну економічну, ні соціальну політику. Бо не було чим і ким проводити. Потім був іще один виток погіршення – пов’язаний із урядуванням Юлії Тимошенко. Річ навіть не в тім, що уряд, який вона очолювала, виявився найгіршим за всю історію нової України. А в тім, що основним алгоритмом діяльності цього уряду стала необмежена, узагальнена клептократія.
У підсумку всього під кінець каденції Президента Віктора Ющенка Україна нагадувала корабель без стерна і вітрил. А «прибережні скелі» були поруч… Тому питання виживання держави в період останніх президентських виборів формулювалося як пошук можливостей реанімації, відбудови державної системи управління. У Партії регіонів з’явився козир – це була єдина політична сила, яка зберегла технократичне ядро і велику групу професійних державних управлінців. Тільки завдяки цьому їм вдалося за півроку бодай розпочати процес відновлення самого «скелету» державних інститутів, органів державного управління.
«Кадри вирішують…»
За останні п’ять-шість років Партія регіонів виявилася єдиною адекватною політичною силою. Про що говорили п’ять років Віктор Ющенко та Юлія Тимошенко? В основному одне про одного, а не про інтереси України. Навіть поразка на президентських виборах їх нічому не навчила: вони й далі продовжують цю затяжну історію взаємних звинувачень.
Сьогодні Партія регіонів – єдина політична структура, яка має реальну розгалужену соціальну опору. Структура, в якій представлені технократи, державні управлінці, крупний бізнес і почасти науково-технічна інтелігенція. Що важливо: усі ці групи мають право голосу і впливають на вироблення рішень. (Можна порівняти з «клубом любителів Віктора Ющенка» – НУНС, чи з БЮТ – продуцентом «тушок», який уже й «клубом любителів Юлії Тимошенко» не виглядає).
Партія регіонів виявилася єдиною політичною силою, здатною оперативно і адекватно оцінювати ситуацію та вносити корективи у свої дії. Зокрема, і в дії перших трьох місяців, які почали вже скидатися на намагання десуверенізації і деукраїнізації, теж були внесені корективи і «процес» принаймні зупинено…
Перед Україною сьогодні стоять стратегічні виклики – відновлення держави і державних інститутів; вироблення нової, збалансованої зовнішньої політики і пошук свого місця в світі, а також державної економічної політики і її реалізація; згладження цивілізаційного розколу й міжрегіонального протистояння. Подобається комусь чи ні, але інструментарій, розуміння проблематики, змогу відповісти на ці виклики хоч певною мірою має на нинішній день тільки Партія регіонів.
У чому таємниця такого феномену? У тому, що Віктору Януковичу за час перебування в опозиції вдалося зберегти і навіть укріпити технократичне та професійно-управлінське ядро Партії регіонів. І як це не дивно, але виявилося, що кадри і справді «вирішують все».
Слід лише зауважити при цьому, що наявність у Партії регіонів таких істотних (і також потенційних) можливостей зовсім не гарантує, що всі вони будуть реалізовані.
…Що ж до альтернатив, яких наразі нема, але вони можуть з’явитися (або ні), то варто пам’ятати «формулу» Бенджаміна Франкліна: «треба орати глибоко, поки лінюхи сплять».
Автор: Надія СТЕПУЛА
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|