Обираючи місце проведення відпустки, треба проконсультуватися спочатку з лікарем, адже навіть під час відпочинку в Криму наш організм переживає адаптацію близько двох тижнів. А у період загострення будь-якого захворювання від’їжджати з місця проживання взагалі заборонено: можна суттєво собі нашкодити.
Часто можна почути: поїхав на море, в пекельну спеку, а отримав там ангіну, або проблеми з кишечником, або страшенний головний біль, що суттєво попсувало канікули. Висновок один: не всім підходить одне і те ж місце відпочинку, і треба знати, куди можна їхати.
— Для людей, схильних до серцево-судинних захворювань, краще провести відпустку в Закарпатті, — пропонує лікар-фізіотерапевт вищої категорії Рівненської обласної дитячої лікарні Олеандра Куровська. — Там повітря насичене хвойним ароматом, який діє дуже заспокійливо. Це стосується і Південного берега Криму, де також розташовані гірські масиви.
За словами фахівця, пацієнтам із проявами гіпертензії чи гіпотензії шкодить перебування на сонці, тому на морі відпочивати недоцільно.
З точки зору медицини, при онкологічних захворюваннях взагалі не можна нікуди вирушати: ні при наявності доброякісних утворень, ні тим більше після лікування злоякісних.
Щодо відпочинку дітей до трьох років, то на море з ними не варто подорожувати, а от у гори можна хоч із самого народження.
— Лісове повітря діє седативно, — посміхається пані Куровська, — вони гарно сплять, зміцнюється ще нестійка нервова система.
Із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, як і печінки, жовчних шляхів та нирок, лікар радить з’їздити у Моршин, Трускавець, на Закарпаття, Хмельниччину (вода “Збручанська”), південь України, рівненську “Червону калину”. Тут певних обмежень немає. Хоча в окремих випадках всі маршрути потрібно узгоджувати з лікарем і підбирати індивідуально.
На думку фізіотерапевта, дерматологічні проблеми можна успішно лікувати на Білому озері Рівненщини. Там багато гліцерину, який дуже сприятливий для шкіри. Не зашкодить поніжитися й на морському пляжі — сонце особливо вигріває хворих на псоріаз, хоча в такому разі повинні враховуватися і неврологічні причини хвороби.
— Варто проконсультуватися з лікарем щодо відпустки, а то й гроші можна витратити чималі, і зробити собі гірше, — застерігає Олеандра Куровська, фахівець із 58-річним досвідом роботи. — Найкраще ж відпочивати там, де живемо.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|