Росія дедалі частіше стає країною, куди їдуть на роботу українські лікарі. Традиційно вважалося, що заробітчани з України нелегально працюють у Росії переважно на будівництві та хатніми робітницями.
Однак, останнім часом до Росії їдуть медики, отримують там легальну роботу і зарплату, бо, як виявляється, у державних медичних закладах умови для праці значно привабливіші.
За минулий рік, за неофіційними даними, близько 6-ти тисяч українських лікарів знайшли роботу за межами України. І Росія на перших місяцях у переліку країн, де працюють українські лікарі.
Євген Прошкуратов із Алчевська на Луганщині працює лікарем вже сім років. Але каже, що тепер всерйоз задумався над переїздом до Росії – як і багато його колег. За його словами, там кращі умови праці та зарплатня – у кілька разів вища . ” “Соціальна захищеність лікарів в Росії набагато вища, ніж в Україні. Крім того, заробітна плата набагато вища” , - розповідає молодий лікар.
Євген Прошкуратов також запевняє, що багато його знайомих лікарів готові їхати і далі, ніж Росія, у пошуках більш гідного заробітку.
Старший колега Євгена, лікар із Конотопа, що на Сумщині, Віктор Горбік має 24 роки стажу. Він пропрацював в російському місті Брянськ рік. Постійну роботу мав і в Конотопі, але не влаштовувала низька заробітна плата. В Росії обіцяли платити більше:
“Там дві тисячі була надбавка від губернатора. Там у кожній області від однієї до трьох тисяч ще надбавка від губернатора. Він має право додавати зарплати медичним працівникам. І якщо відділення виконувало всі показники рейтингу, то була ще премія” , - розповідає лікар із Сумщини.
Віктор Горбік шкодує, що з самого початку залишився в Брянську, а не поїхав у якийсь невеличкий районний центр. Каже, в селах ще більша нестача кваліфікованих лікарів, тому там обіцяють і дають фахівцям набагато більше - і житло, і навіть харчування при лікарнях:
“Сказати, що дільничні лікарі у Російській Федерації живуть добре, я не можу. Але краще ніж в Україні. Взагалі , в Росії на медичний факультет вступають дуже мало. Знаю, що три-чотири роки тому назад з Росії приїздили до Луганська і запропонували випускникам луганського медінституту роботу за кордоном: дали стабільну зарплату , вищу ніж в Україні в чотири рази, і дуже багато людей поїхало. Мені дивно було, що Україна підготувала кадри і вона їх віддала” , - ділиться Віктор Горбік.
Росія зручна для українських фахівців через відсутність мовного бар’єру – каже Валентина Очеретенко, яка очолює спілку захисту прав пацієнтів «Здоров’я нації»: “Лікарі з районних лікарень їдуть до Росії, особливо ті, що живуть біля кордону. І вони намагаються потрапити не до районних і не до сільських лікарень, а до лікарень , де зарплатня досить велика”.
За словами Валентини Очеретенко, медики з Києва, де неофіційно, або ж у приватних клініках, можна отримувати непогані гроші, не поспішають кудись їхати, а от лікарі з регіонів шукають заробітків навіть у віддалених країнах, погоджуючись на тестування та вивчення мови. Минулого року з України виїхало шість тисяч лікарів, - каже вона. Тепер вони, окрім Росії, працюють в Лівії, азійських країнах, Сполучених Штатах, Канаді і в Європі.
Валентина Очеретенко також розповідає, що цьому сприяє ще й певний надлишок лікарів в Україні. На сто тисяч населення тут понад 300 лікарів, у Європі цей показник менший. Хоча, через низьку оплату праці і важкі умови більшість медиків не хочуть працювати за межами міст, або навіть у лікарнях, віддаючи перевагу науковим установам:
“ З одного боку, у нас надлишок лікарів, з іншого - ми маємо дефіцит на первинній ланці. Крім того, недостатньо лікарів, які виконують найтяжчу роботу, приміром готових працювати із хворими на туберкульоз чи інші небезпечні захворювання” , - сказала Бі-Бі-Сі Валентина Очеретенко.
Тому українським селам лікарів бракує не менше, ніж російським. Тому, може статися так, що через відповідну державну підтримку в майбутньому російських лікарів, які йдуть на пенсію, заміщатимуть молоді українські фахівці.
Стримати еміграцію лікарів , за словами Валентини Очеретенко, може хіба те, що зараз українськіх фахівців все менше цінують за кордоном. Жінка вважає, що через занадто велику кількість медичних навчальних закладів в Україні рівень кваліфікації їх випускників упав. Значна частина фахівців високого класу зараз у передпенсійному віці. Тому, якщо ситуація не зміниться, то в майбутньому на їхні місця може суттєво бракувати кадрів.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|