У вівторок на Калуському районному телебаченні “Незалежність” побував у гостях голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк та голова райдержадміністрації Василь Качмар. Говорили про політику, екологію та спорт. Але чи не найбільше — про перспективи району та його майбутнє. Як з’ясувалося, незабаром Калущина зможе похвалитися цегельним заводом, деревообробним цехом та потужною швейною фабрикою. Серед пріоритетів — розвиток сільського господарства.
Хоча ефір був розрахований на обох керівників, говорив переважно Михайло Вишиванюк. Сказати калушанам він мав що. По-перше, акцентував на тому, що екологічні питання будуть вирішуватися. Щоправда, після того, як буде виготовлено всю проектно-кошторисну документацію.
— Наразі проблема лише в одному: коли Верховна Рада приймала відповідний закон, було розписано багато заходів, прописані конкретні суми, які мають бути спрямовані для вирішення проблем Калуша, але всі цифри були взяті “зі стелі”, — наголосив Михайло Вишиванюк. — Держава сьогодні рахує кожну копійку і розкидатися грошима не буде. Тому, поки нема проектно-кошторисної документації, сподіватися на фінансування не варто. Наразі за 200 тис. гривень із обласного бюджету вдалося завершити документи, які дають підстави розпочинати роботи на Домбровському кар’єрі. Кабмін одразу ж виділив перший транш. Тепер мусимо знову документально підтверджувати наступні гроші.
За словами голови ОДА, охочих виконувати роботи у Калуші не бракує. Адже заробити хоче кожен. Але підряд отримають лише ті фірми, яких рекомендуватиме Міністерство регіонального розвитку та будівництва. Тому невдоволені пишуть “кляузи” й анонімки. Відтак, кожну виділену копійку одразу ж перевіряє податкова інспекція, КРУ та СБУ.
— У принципі, це правильно, адже на кону — державні гроші, — твердить голова ОДА. — Утім, нам треба рухатися далі. Уже у понеділок-вівторок ми з міським головою Калуша сядемо за стіл і детально розпишемо узгоджений план дій, щоб у Кабміні можна було чітко захищати кошти.
Що ж до відселення людей із небезпечних зон, губернатор зазначив, що з цим також є певні труднощі. Переважно через те, що “одні хочуть особняк, інші — квартири, ще інші — ще щось”. Тому не виключено, що, окрім будівництва нового мікрорайону, людям викуповуватимуть житло у новобудовах міста.
Вірить Михайло Вишиванюк й у перспективи всього Прикарпаття. Відтак, наголошує: ми маємо унікальний ресурс: корисні копалини, чорнозем та працьовитих і мудрих людей. Якщо увесь цей потенціал направити правильно, то ми багато чого доб’ємося. А відтак пенсії будуть не 1000 гривень, як це планується до кінця цього року, а 1000 доларів. І тоді ми забезпечимо нормальний рівень життя людей.
Поділився деякими планами на майбутнє і голова Калуської РДА Василь Качмар, за словами якого, найбільша проблема району — те, що тут зосереджені хімічні виробництва, які відлякують інвесторів. Утім, наразі є напрацювання у питанні будівництва цегельного заводу. Цей проект район втілюватиме спільно з голландцями. Окрім цього, заплановано розширити швейну фабрику у селі Тужилові. Завдяки підтримці словаків, тут буде створено цех на 200 робочих місць. Ще один проект — цех із переробки деревини.
— Ми будемо створювати нові робочі місця, наповнюватимемо бюджет, — запевнив Василь Качмар. — Працюємо також над вільними землями несільськогосподарського призначення, які готові відводити під нові виробництва, заводи, готелі та відпочинкові комплекси. Наразі вже маємо покупця, який у районі “оленя” по дорозі на смт. Войнилів хоче збудувати відпочинковий комплекс.
Обіцяють посадовці і всезагальну підтримку вітчизняного виробника. А заодно — закликають людей розвивати сільське господарство. Адже, за словами Михайла Вишиванюка, не можна нищити націю модифікованими продуктами. Влада планує почати із завезення в область 30 тисяч маточної племінної худоби, що дасть змогу відродити фермерство. Відтак, виробництво сільськогосподарської продукції, обіцяє голова ОДА, стане у найближчі роки найбільш прибутковим видом діяльності.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|