Годувати коника бубликами, плести йому косички, гладити та водити за повідок - це не лише задоволення, але й ефективний метод лікування для людей фізично чи розумово неповносправних. Минулого четверга у піонерському парку відбувся перший груповий сеанс гіпотерапії для вихованців міського Центру соціально-психологічної адаптації «Дивосвіт».
Катання верхи та гімнастика на спині у коника допомагає при дитячому церебральному паралічі, розсіяному склерозі, порушеннях осанки, астмі, захворюваннях серця та багатьох інших хворобах. Ще Гіппократ стверджував, що поранені, хворі видужують швидше й краще, якщо їздять верхи. Унікальність гіпотерапії в тому, що спілкування з конем дає лише позитивний ефект. «У коней надзвичайно сильна енергетика, і вони уміють її віддавати людям», - пояснює кінний інструктор Віктор Болданюк.
У «Дивосвіті» зараз проходять реабілітацію 33 молодих людей із розумовою відсталістю, більшість з яких мають діагноз ДЦП. «Ці діти ніде не задіяні в повсякденному житті. Для них є дуже мало можливостей розвитку. Лиш дехто з них може після школи продовжити навчання в училищі і освоїти якусь професію, а більшість ніби викинені з суспільства», - розповідає директор Центру Оксана Вінтоняк. Спілкування з тваринами допомагає неповносправним діткам розкритися, відчути радість і задоволення.
Спершу діти підходять до коників неохоче. Інструктор тримає поні за повідок, дозволяє погладити, погодувати з руки, а вже потім довіряє поводити тваринку по парку. Найменшим щастить покататися верхи. Дитячими лікарями «працюють» відомі франківчанам поні Орлик та Граф, яких щодня можна побачити на Вічевому майдані та в парку імені Шевченка. Обидва коників належать до Уельської породи, представники якої живуть від 30 до 37 років.
Хоча Орлику всього 8 років, а Графу 12, вони вже досягли свого максимального зросту і більше не ростимуть. Маленькі коники можуть катати верхи лише дітей та дуже худеньких дорослих. Але навіть просто поводити коника на повідку дає позитивний ефект, стверджує власник поні Василь Козарюк. Він обладнав для своїх коників ціле ранчо поруч з власним помешканням у селі Вовчинець. Першого поні купував для себе: «Я дивився, як моя дитина виростала: школа, комп’ютер, сколіоз. Були й деякі проблеми з ДЦП. А до цього маленького коника підійдеш, погладиш, поговориш з ним, - відразу зникає нервове напруження, минає головний біль і настрій змінюється на краще. Ми тоді побачили, що від спілкування з коником є велика користь».
Позитивний лікувальний ефект при гіпотерапії є завжди. Але результативність лікування залежить від батьків хворих діток, стверджує Оксана Вінтоняк. Якщо у батьків є бажання водити дітей на сеанси гіпотерапії і терпляче допомагати їм, ефект буде помітний вже незабаром. «Коли хвора дитина приходить вперше, у неї всі м’язи зчеплені, вона не може нормально розтиснути ручки чи ніжки. Ми починаємо її знайомити з коником, вона починає водити його. А вже потім робимо гімнастику на спині у коня. Під час третього-четвертого сеансу дитинка розслабляється і ми можемо розправити їй ручки і ніжки», - розповідає Василь Козарюк. Він пригадує багато випадків, коли вдалося досягти значних успіхів у лікуванні неповносправних дітей та молоді з допомогою гіпотерапії.
Нещодавно до пана Василя привели дитинку, яка не могла ходити. Через місяць дитина вже сиділа верхи і трималася на коні, а ще через місяць почала ходити, ділиться радістю Василь Козарюк. Їзда на коні дозволяє задіяти ті групи м’язів, які зазвичай бувають атрофованими. Крім того, кінь має на півтора градуси вищу температуру тіла, ніж людина, тому масаж верхи є ефективнішим ще й за рахунок підігрівання. Тепер у Василя Козарюка живуть три поні, а у планах - купити ще великих коней і створити спортивно-оздоровчий кінний клуб, де б діти змогли спілкуватися з тваринами, доглядати за ними, мити, чесати і набиратися позитивної енергетики.
Автор: Наталка ГОЛОМІДОВА
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|