Нещодавно у Трускавці проходила матчева зустріч стронгменів “Україна – проти Європи”. Збірна атлетів нашої країни перемогла.
Звичайно ж, у центрі уваги опинився організатор цього привселюдного протистояння-видовища – заслужений майстер спорту України, дворазовий (2004 і 2007 роки) володар титулу “Найсильніша людина планети”, найвідоміший “Богатир України”, а сьогодні – президент Ліги стронгменів України Василь Вірастюк.
- Василю, скільки часу минуло, як ви завершили активні виступи у змаганнях?
- Останній мій турнір був на початку літа 2008 року – командний чемпіонат світу.
- Після цього на що були спрямовані зусилля?
- На одужання. Я все ж таки сподівався, що одужаю… Перепробував багато чого. Потім прийняв рішення, що не буду виступати. Тому що травма не давала мені змоги у нормальному ритмі тренуватися. Я не міг нормально присідати, не міг робити нормально станову тягу, а для нашого спорту ця група м’язів дуже важлива. І я прийняв рішення – завершити спортивну кар’єру.
- І на чому зосередили увагу?
- На вихованні своїх дітей (у Вірастюка двійко синів – Адам 2003 р.н. і Олег 2008 р.н. – Ред.)…
- А у богатирському багатоборстві?
- На роботі із молоддю. У неї ми активно включилися у 2009 році, відколи організували професіональну Лігу стронгменів України. Недавно проводили турнір у Калуші, а згодом у нас відбувався парний турнір в Івано-Франківську. У цих двох турнірах якраз і брали участь аматори і молоді спортсмени – усі ті, які розпочинають свій шлях “богатирів”. За ними, думаю, майбутнє.
- Скільки часу треба атлетові, щоб досягнути рівня члена збірної?
- Насамперед це має бути спортсмен не нижче рівня майстра спорту, а то й майстер спорту міжнародного класу в одному із базових видів – важкій атлетиці, пауерліфтингу, боді-білдингу чи штовханні ядра із легкої атлетики, із вільної боротьби, з арм-реслінгу… Тобто – із силових видів спорту. Маючи таку базу, треба ще три-п’ять років, щоб набратися досвіду і пробувати переходити до роботи на тих снарядах, на яких ми працюємо зараз.
Тобто такий варіант, що людина прийшла, як кажуть, “нізвідки” і потім через два-три роки може потрапити хоча б у першу десятку, ми навіть не розглядаємо. Це просто неможливо. Людина, яка приходить у наш вид спорту, мусить бути уже фактично підготовленою. Мусить бути особистістю у своєму окремому виді спорту: чи це пауерліфтинг, чи важка, чи легка атлетика.
- У збірній України залишилося тільки двоє атлетів із команди, капітаном якої були ви…
- Над зміною поколінь ми почали думати ще раніше, до того, як організувалися у Лігу. Впродовж 5-6 років ми організовували “Богатирські турніри на призи Василя Вірастюка”. Тож атлети, які виступають у складі збірної сьогодні, виросли на цих турнірах. Сергій Конюшок почав пробувати себе в Івано-Франківську, це був десь 2004-2005 рік. Віктор Юрченко набував на них досвіду. Олександр Пеканов, Олександр Лашин… Майже усі атлети, які брали участь у останньому протистоянні збірній Європи, так чи інакше проходили через ці турніри.
- Які перспективи, із огляду на молодість, у сьогоднішньої збірної України?
- Я не візьмусь загадувати наперед, робити якісь прогнози на майбутнє… Не дай Боже, у будь-який момент бодай один атлет із цієї команди травмується, і можна сказати, що команди немає. Так воно вже є. Зараз завдання нашої Ліги – наполегливо займатися молоддю.
Турнір у Калуші був знаковим у цьому плані. Ми видали там шість професіональних ліцензій молодим атлетам. Це дуже перспективні, по 19-20 років, хлопці. І якщо вони не запустять себе, то через рік-два будуть дуже хорошими. Вони навіть зараз не гірші за того ж данця чи ісландця, які виступали у збірній Європи.
- А до скількох років у вашому виді спорту втримуються атлети?
- Це індивідуально. Коля Мельник у нас виступав до 42-ох. Деякі атлети завершують і у 20, і у 25 років. У богатирських іграх спортсмени працюють на межі можливостей. Людина не може дуже довго виступати на найвищому рівні. Буквально декілька років. А потім починаються травми, психологічна втома…
- Скільки турнірів припадає на рік на стронгмена?
- Залежно, якого рівня атлет. У мене були роки, коли тільки за літо було по вісім турнірів…
- Ваш вид спорту – дуже травматичний?
- Травми у нас трапляються… Усе залежить від професіоналізму спортсмена. Чим він вищий, тим менше атлет зазнає травм - тому що технічно виконує вправу правильно.
- Сам тренувальний процес атлетів займає багато часу?
- У середньому не більше двох годин на добу. Як тренуються легкоатлети чи штангісти, так і стронгмени. Немає сенсу тренуватись більше. Звичайно, можна і півдня чи більше тренуватися. Тільки після цього можна тиждень лежати і відновлюватися…
- Харчування стронгменів якесь особливе?
- Ні. Ми тут не видумуємо нічого. Єдиний нюанс – це те, що у харчуванні наших атлетів обов’язково має бути присутнє м’ясо. І не тільки одного якогось виду… Має бути і риба, у тому числі червона. В ідеалі – має бути червона і чорна ікра, куряче м’ясо, куряча грудинка і усі ті продукти, у яких є великий вміст білка.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|