Восени Верховна Рада має повернутися до розгляду нового Трудового кодексу. Цей документ регулює відносити між працівниками та роботодавцями. Якщо кодекс ухвалять у запропонованій редакції, працюватимемо по 12 год. і більше. За це заробимо аж 60 грн.
Щойно Трудовий кодекс набуде чинності, керівник підприємства зможе на власний розсуд збільшувати тривалість робочого дня. І для цього навіть не потрібно буде згоди трудового колективу та профспілки. Додатково відпрацьовані години не вважатимуть ”понадурочними”, і плати за них працівник не отримає.
Перехід до проголошеної Кабміном погодинної оплати праці, з одного боку, міг би полегшити стосунки між працівником та роботодавцем. Наприклад, розрахунок відбувався б за конкретно зроблене. Але роботодавець може збільшити обсяг роботи, яку слід виконати за цю годину. Прив’язка до грошового еквівалента — 5 грн за 1 год. — навряд чи влаштує пересічного українця, коли зросте завантаженість.
За нового Трудового кодексу зникнуть додаткові соціальні пільги, гарантії чи компенсації, яких можна було домогтися колективним договором. На зміну цій угоді прийдуть ”нормативні акти роботодавця” — правила внутрішнього розпорядку, накази, розпорядження, рішення тощо. Тобто те, що роботодавець собі придумав, підписав і зобов’язав виконувати.
Досі трудові конфлікти — невиплата зарплати, незаконне звільнення, незадовільні умови праці — вдавалося врегулювати через комісії з трудових спорів на підприємствах. Тепер же їх діяльність буде зведено нанівець, бо кожному з членів комісії новий кодекс дає право вето. Цим зацікавлена сторона зможе заблокувати вирішення спірного питання.
Можливості профспілки захистити права працівників значно зменшаться. Новий документ уповноважує державну інспекцію праці розглядати лише питання порушення трудових прав, а не прав профспілок. Тому об’єднанням працівників залишиться єдиний шлях — позиватися. Розгляд справ при цьому може тривати роками.
Новий Трудовий кодекс доопрацьовували понад два роки. Судячи з тексту документа, більшість суперечливих і недосконалих положень не наближують Україну до рівня провідних демократичних країн, бо кодекс захищає не працівників, а винятково роботодавців. Депутати пишуть його під себе, адже майже всі вони є працедавцями.
Автор: Мирослав ЯКІБЧУК, голова Національного форуму профспілок України
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|