Україна зволікає зі створенням електронного земельного кадастру, який фінансує Світовий банк. Про це заявив директор Світового банку в Україні, Білорусі й Молдові Мартін Райзер. Експерти пояснюють затримки корупцією в галузі та частою зміною очільників Держкомзему. Керівництво ж проекту від України запевняє, що відставання вже подолане і електронний кадастр з’явиться вчасно.
Світовий банк надає Україні кредити для наведення ладу в земельній галузі, починаючи з 2003 року. Вони мали піти на створення електронної системи обліку землі та на видачу актів на землю в сільській місцевості. Проте до 2009 року проект було призупинено через неврегульованість українського законодавства. Але й після поновлення проекту українська сторона реалізує його з великими затримками, повідомив у інтерв’ю Радіо Свобода директор Світового банку в Україні Білорусі та Молдові Мартін Райзер.
«Цей проект дійсно дуже складний, але ми погодили конкретний план заходів, який реально виконати до 2012 року. Цього року вибірка коштів була на рівні 9 %. До кінця проекту – два з половиною роки, виконати його буде складно, але можливо, якщо буде серйозний моніторинг проекту з обох боків. Про цей моніторинг ми вже домовилися з Держкомземом, повідомив очільник банку в Україні.
Затримки у проекті в нинішніх умовах є закономірними, зауважує експерт з аграрних та земельних питань центру Разумкова Володимир Жмуцький.
«Україна хотіла відразу перевести інформацію в електронний вигляд. Це сучасно, але уявіть, яка копітка це робота. Для прикладу, у Канаді цей процес триває досі. До того ж, як Україна може вільно витрачати ці кошти, якщо Держкомзем лихоманить, його керівники змінюються щорічно? Вони останнім часом не є фахівцями, але від них залежить реалізація проекту!», – каже Жмуцький.
«Гроші витрачали бездарно й неефективно»
У самому ж Держкомземі ці та інші проблеми із впорядкуванням української землі пов’язують із корупційними схемами, які донедавна діяли у цій сфері.
«За 10-15 років бездарно, неефективно витрачалися бюджетні кошти. Аналіз свідчить, що багатомільйонні вкладення не приносили користі, а розпилялися. Величезні вкладення, в тому числі бюджетні, через державні підприємства отримували фірми-субпідрядники, наближені до колишніх чиновників Держкомзему», – розповів Сергій Бєльчик, заступник голови Держкомзему.
Тим часом у групі з впровадження проекту при Держкомземі заявляють, що основні труднощі вже подолані. На цьому, зокрема, наголосив в інтерв’ю Радіо Свобода керівник проекту Сергій Кубах.
«Проект призупиняли, бо урядові постанови тоді ще не визначили повноважень щодо реєстрації прав на землю. Звідси й затримка з використанням кредиту. Сьогодні ж вибірка коштів сягнула 30 %, і ми в заплановані терміни плануємо розбудувати реєстраційну та кадастрову систему», – каже Кубах.
На її створення Світовий банк готовий до 2012 року виділити загалом близько 190 мільйонів гривень. Рік тому експерт Світового банку Гевін Адлінгтон відзначав, що для завершення кадастру Україні потрібно близько трьох років, але тільки за умови координованої роботи всіх земельних установ.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|