В Україні запровадили новий державний стандарт на зернові культури. Згідно з ним помітно зросли вимоги до кондиційності збіжжя. А це означає, що тепер продати зерно нового врожаю вищим класом буде складніше, ніж минулими роками.
Інформація про таку особливість цьогорічної жнивної кампанії прозвучала під час зустрічі у п’ятницю в ОДА керівників хлібоприймальних підприємств та аграрних служб області, яку провів начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Микола Сухолиткий.
Одним із найважливіших завдань цьогорічної зернозбиральної кампанії є підготовка матеріально-технічної бази для зберігання і переробки збіжжя. На виконання розпорядження голови ОДА про формування державного продовольчого резерву та регіональних ресурсів зерна і заради створення належних умов збуту зернової продукції для тих сільгоспвиробників, які не мають власних елеваторів, цю роботу потрібно починати негайно, наголосили керівники АПК. На Прикарпатті діє п’ять сертифікованих складів, які сукупно можуть прийняти на зберігання 131 тис. тонн зерна. Окрім цього, є також несертифіковані приміщення місткістю ще 191 тис. т. Та в тім і річ, що уряд ставить завдання зберігати зерно, яке заготовлятимуть для держрезерву, саме на сертифікованих складах. Аби уникнути тих проблем, які часто-густо траплялися торік в інших областях, коли сотні тисяч зерна безслідно щезали.Що ж до іншого, то Івано-Франківщина готова до жнивування.
«До збирання врожаю підлягає 128 тисяч гектарів посівних площ, — повідомив заступник начальника головного управління агропромислового розвитку ОДА Іван АНДРІЇШИН. — З них ярої й озимої пшениці — 52 тисячі. Потреба краю у хлібній сировині становить 200 тис. тонн. Окрім того, ще 270 тисяч тонн необхідно для виробництва комбінованих концентрованих кормів для тваринницького сектору. Плануємо ж цього року зібрати понад 400 тисяч тонн зерна. Отже, приблизно 70 тисяч тонн, як і попередніми роками, потрібно завезти з інших областей. Для жнивування маємо всі необхідні можливості. В розпорядженні сільгосппідприємств області — 898 комбайнів. Тобто середнє навантаження на одиницю техніки становить 103 гектари, що в межах норми».
За словами І. Андріїшина, якби не затяжна негода, що завдала прикарпатським аграріям збитків на чотири мільйони гривень, жнива б уже розпочали. А так вони, очевидно, стартують на Городенківщині наприкінці цього тижня чи на початку наступного. і не зі збирання ріпаку, як зазвичай, а з озимого ячменю. А ще господарників та фахівців із захисту рослин турбує значно більше порівняно з іншими роками зараження полів шкідниками. Найгірша ситуація з цим у Снятинському і Тлумацькому районах. І це теж може погано вплинути як на кількість, так і на якість зібраного врожаю.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|