Для податківців професійне свято цього року поєдналося з 20-літнім ювілеєм державної податкової служби (ДПС). На цю структуру виконавчої влади покладено завдання, без здійснення яких держава, власне, не могла б існувати, — наповнювати бюджети всіх рівнів та контролювати, як суб’єкти господарювання дотримуються податкового законодавства.
Серед тих, хто почав працювати у новоствореній ДПС із першого ж дня, — Віктор РАХМІЛЬ. Тоді, в 1990-му, його посада називалася головний державний податковий інспектор відділу податків з населення обласної ДПІ. Нині він голова ДПА в області.
— Вікторе Григоровичу, як би ви кількома словами охарактеризували пройдений за два десятиліття шлях і значимість для держави та регіону податкової служби, в тому числі й обласного її підрозділу?
— За цей час ДПС стала досить авторитетною і впливовою державною установою, котра забезпечує життєдіяльність країни, її фінансову стабільність. Правильним вважаю те, що взято курс на модернізацію податкової служби. Ми в області прагнемо досягти європейських стандартів обслуговування платників податків, навести містки до взаєморозуміння й довіри, гармонізації відносин із сумлінними платниками податків. Бо саме завдяки тісній співпраці з ними, незважаючи на сьогоднішні складні економічні умови, можна виконати доведені обласній ДПА показники з наповнення як Державного, так і місцевих бюджетів-2010.
За ці два десятиліття сформувалася і зміцніла матеріально-технічна база ДПС. Наша служба загалом зросла, я б сказав, інтелектуально, її кадровий склад за своїми професійними якостями відповідає високим сучасним вимогам.
— Мабуть, найважливіше, щоб ті непрості умови для малого й середнього бізнесу, про які ви сказали, не ускладнювалися ще більше внаслідок непосильного для них податкового навантаження? Адже багатьом підприємцям сьогодні й так не з медом через брак обігових коштів…
— Розуміємо, що і від органів ДПС немалою мірою залежить забезпечення сприятливих умов для розвитку економіки і підприємництва. Тому стараємося оперативно і справедливо з погляду норм закону вирішувати всі проблеми, що виникають у наших взаєминах з платниками податків. Передусім таку дуже складну в масштабі всієї держави проблему, як відшкодування платникам податку на додану вартість. Його необхідно повернути підприємцям, особливо ж — безпосереднім товаровиробникам, бо це той фінансовий ресурс підприємств, який має сприяти розвиткові виробництва, створенню нових робочих місць та формуванню сприятливого інвестиційного середовища. Дасть можливість зняти гостроту питання щодо наявності у підприємств та фірм обігових коштів отримання ними невідшкодованих сум ПДВ цінними паперами. Як відомо, ст. 25 Закону України про Державний бюджет на 2010 рік передбачено випуск облігацій внутрішньої державної позики в рахунок погашення боргу з цього податку.
В Україні загальна сума заборгованості з ПДВ перед бізнесом сягнула астрономічної цифри — близько 25 млрд. грн. Правда, щонайменше чверть цієї суми — так званий дутий податковий кредит, щодо правомірності формування якого тривають перевірки. Прикарпатські платники податків на сьогодні задекларували до повернення з бюджету ПДВ загалом на 840 млн. грн. Після підтвердження відповідні суми їм відшкодовуватимуть облігаціями.
— А що ще сьогодні найбільше хвилює вас як головного податківця краю?
— Давно вже назріла необхідність комплексно реформувати всю податкову систему. Для цього Верховна Рада України повинна нарешті ухвалити покликаний замінити безліч нормативно-правових актів з питань оподаткування — на сьогодні їх налічується близько півтори тисячі! — єдиний кодифікований закон — Податковий кодекс.
— Чи не викликає сьогоднішня жорстка ситуація з наповненням бюджету посилення в роботі податківців фіскальних заходів впливу на підприємців, які, зрештою, передбачає закон?
— Звичайно, податківці за будь-яких умов зобов’язані виконати показники щодо мобілізації коштів до бюджету. Є два основні шляхи виконання цього завдання — сприяння добровільній сплаті податків і застосування фіскальних методів. Але такі методи, на мою думку, не спрямують у нормальне річище сплату податків. Отже, покладатися слід лише на економічні важелі. Тож ми ведемо відвертий діалог з підприємцями, простягаємо руку партнерства, причому істинного партнерства, сумлінним платникам податків.
Перспектива — за добровільною сплатою податків. На цьому я наголошую під час зустрічей з керівниками підприємств, бізнесменами, зокрема й ризикоорієнтованими суб’єктами господарювання — таким терміном називаємо підприємців, щодо яких є велика ймовірність того, що вони ухиляться від сплати податків, застосувавши для цього різні хитромудрі схеми.
— Чи результати діяльності податківців уже дають підставу говорити про зрушення, про те, що економіка області поступово долає наслідки кризи?
— Так, результати роботи податкових органів краю вселяють певний оптимізм у цьому плані. Вони у співпраці з платниками за п’ять місяців року забезпечили надходження податків і зборів до зведеного бюджету області на суму 1,085 млрд. грн., а це на 46,6 млн. грн. більше порівняно з таким же періодом 2009-го. 621,6 млн. грн. податків надійшло до бюджету області, 463,4 млн. — до місцевих бюджетів, показники наповнення яких, затверджені органами місцевого самоврядування, виконано на 108,2%.
Ще одна промовиста цифра. У травні до загального фонду Держбюджету від нашої області надійшло податків і зборів на суму 151 млн. грн. А це найбільший обсяг надходжень починаючи від листопада 2008 р., коли, власне, почалася криза.
— Що ви хотіли б сказати своїм колегам напередодні Дня працівника податкової служби України?
— По собі знаю, що праця податківця вимагає від людини багато зусиль, часу, знань, прийняття креативних рішень. І водночас кожен, хто обрав для себе цей фах, цю по-державному відповідальну роботу, має завжди пам’ятати й керуватися таким основним правилом: податкова — для платника податків, а не навпаки.
Щиро вітаю з професійним святом і бажаю здоров’я та добра колективу податкової служби Прикарпаття, який об’єднав справжніх фахівців своєї справи і в якому вони реалізують свої найкращі професійні та особисті якості на благо рідної України.
Хочу від усього серця подякувати ветеранам податкової служби і нинішнім її працівникам за той нелегкий повсякденний труд щодо наповнення державної скарбниці, котрий в кінцевому підсумку служить зміцненню нашої держави.
Автор: Іван ГАВРИЛОВИЧ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|