Україна може розпочати активний видобуток сланцевого газу вже за 10 років. Такої думки дотримуються деякі експерти у сфері енергетики. Вони зауважують, що наразі для розробки сланцевих родовищ Україні бракує коштів і чіткого плану розвитку цього напрямку енергетики.
Серед намірів українського уряду – за 10 років збільшити вдвічі власний видобуток газу. Одне з джерел – початок активної розробки сланцевих родовищ.
Напередодні перший віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв наголосив: в Україні – одні з найбільших у Європі родовища горючого сланцю, і вже незабаром уряд придбає технології для видобутку сланцевого газу. «Ми вже провели цілу низку переговорів, зараз готуємо ділянки під це», – сказав він.
Сланцевий газ проти ГТС
На думку координатора напрямку «Сучасна інфраструктура» в опозиційному «Уряді змін» Ігоря Ліскі, активізація видобутку сланцевого газу в Європі – загроза українській газотранспортній системі. Водночас розвиток нових технологій може підштовхнути український уряд до активної модернізації енергетичної галузі. «Якщо підтвердиться серйозний потенціал видобутку сланцевого газу, і Європа активно займатиметься цією справою, українська ГТС може втратити популярність як транзитер російського газу. З іншого боку, такі проекти можна сприймати як стимул для розвитку нових технологій в Україні – і цим важливо скористатись», – додає він.
Голова правління альянсу «Нова енергія України» Валерій Боровик наголошує, що попри ініціативу уряду, активну розробку сланцевих родовищ в Україні вдасться розпочати не раніше, ніж за 10 років. Саме за такий період реально здійснити геологічну розвідку, розробити план видобутку та залучити інвесторів. «Перспективи песимістичні – це 10-15 років, оптимістичні – 5-10 років за умови, що до нас прийдуть компанії, які володіють технологіями видобутку, й інтенсивно почнуть працювати – плюс їм допомагатиме уряд», – зазначає Боровик.
«Газові» контракти можуть бути перепоною
За словами колишнього уповноваженого Президента з міжнародних питань енергобезпеки Богдана Соколовського, оцінні запаси сланцевого газу в Україні – від 2 до 30 трильйонів кубометрів. На думку експерта, на заваді видобутку сланцевого газу – зокрема «газові» контракти України й Росії. «Допоки в контракті існуватиме положення про обов’язковий вибір у Росії газу в обсязі 52 мільйони кубів, доти ніякий серйозний інвестор в Україну не прийде – ані для георозвідки, ані, тим більш, для видобутку», – вважає Богдан Соколовський.
Собівартість сланцевого газу – в середньому до 150 доларів за кубометр. Минулоріч здебільшого завдяки видобутку сланцевого газу США відібрали у Росії першість з видобутку газу у світі. Вже цього року про готовність розробляти родовища горючого сланцю заявили зокрема у Польщі, Німеччині, Франції та Китаї.
Натомість у російському уряді визнали, що зростання видобутку сланцевого газу в світі становить проблему для Росії.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|