Про проведену в області роботу щодо профілактики правопорушень, забезпечення законності, правопорядку та протидії корупції на червневому засіданні колегії ОДА доповідав .
За 5 місяців поточного року за допомогою до міліції Прикарпаття звернулося на 12% більше заявників, ніж за цей же період минулого року. Найбільше злочинів зареєстровано у місті Івано-Франківську та на території Яремчанської міської ради. У структурі злочинності переважають загальнокримінальні злочини, 43% з яких - крадіжки. Усього в області з початку року зареєстровано 2524 злочини, в тому числі 828 – «особливо тяжких» (ріст 11,1%). Показник розкриття злочинів - 86,8%. По всіх 19 убивствах встановлено осіб, які їх скоїли. Розкрито усі тяжкі тілесні ушкодження зі смертельними наслідками та зґвалтуваннями.
З початку року розкрито 3 організовані злочинні групи , 1 з яких - економічної спрямованості, що діяла у фінансово-кредитній сфері. За скоєні злочини затримані 12 осіб, 5 з яких уже позбавлено волі. Забезпечено відшкодування 65,1% завданих збитків, тоді як загальнодержавний показник складає 23,4%. Скеровано до суду 13 адміністративних протоколів на виконання Закону України «Про боротьбу з корупцією». Слідчі органи завершили розслідування 254 кримінальних справ, 41 з яких – за ознаками корупційних діянь щодо 16 службових осіб органів місцевого самоврядування, 6 держслужбовців, 10 співробітників органів внутрішніх справ, 4 ДПА, 2 працівників РДА, 3 лісової охорони, 2 пениціарних установ і 1-державної виконавчої служби. Корупціонери завдали збитків на суму 1 млн 683 тис. грн. З цієї суми під час досудового слідства відшкодовано 1 млн 236 тис. грн; накладено арешт на майно обвинувачених на 159 тис. грн.
За порушення вимог Закону України «Про боротьбу з корупцією» на підставі протоколів, складених правоохоронними органами області, суди притягнули до відповідальності 48 службовців.
У цьому році завершено розслідування 24 кримінальних справ стосовно депутатів районних, міських і сільських рад, голів сільських і міських рад за отримання хабарів, зловживання владою, зокрема пов’язані з вирішенням земельних питань, оренди та приватизації майна. Порушено 7 кримінальних справ стосовно посадовців органів влади та місцевого самоврядування; 93 особи притягнуто до відповідальності на підставі документів прокурорського реагування. 27 фактів корупції задокументовано у бюджетній сфері; сума збитків складає 4 млн 720 тис. грн.
Опротестовано 170 незаконних рішень. Перевірки виявили 14 фактів службових зловживань у діяльності працівників органів державного контролю. За їхніми наслідками порушено кримінальні справи. 196 посадовців притягнуто до відповідальності за документами прокурорського реагування.
За порушення податкового законодавства в бюджетній сфері порушено 38 кримінальних справ, 24 з яких скеровано до суду; відшкодовано до бюджету 7,2 млн грн; притягнуто до відповідальності 61 посадовець, 17 з яких були співробітниками органів контролю.
Управління СБУ в області в цьому році порушило 13 кримінальних справ. За вироками судів по чотирьох кримінальних справах у зловмисників вилучено матеріально-товарних цінностей на 2 093 360 грн. У сфері економіки викрито 380 злочинів; 302 справи скеровано до суду. Пред’явлено обвинувачення 302 особам, в тому числі 40 службовцям органів влади та контролюючих структур.
Начальник УМВС в області Василь Варцаба у своїй доповіді наголосив на потребі на «наведення порядку» щодо надання ліцензій пунктам прийому металобрухту, оскільки, за його словами, лише в цьому році скоєно 16 крадіжок кольорового металу. Зокрема, пункт прийому металобрухту працював на території однієї із шкіл Калуського району. З цього приводу голова ОДА Михайло Вишиванюк дав доручення підготувати розпорядження щодо змін у складі комісії з проведення перевірок діяльності пунктів прийому металобрухту і - «забрати ліцензії».
Йшлося і про задокументованих міліцією 196 фактів незаконного обігу наркотиків, в тому числі у навчальних закладах.
Приємною звісткою стала інформація головного міліціонера Прикарпаття про те, що в цьому році на 48% менше стало смертей на дорогах.
Водночас Василь Варцаба зазначив: у минулому році потреби міліції були профінансовані державою на 36%. З обласної програми профілактики злочинності прикарпатська міліція отримала лише 11% від запланованого. За його словами, надходження від штрафів склали більше 7 млн грн, з яких 3 млн 885 тис. поповнили місцеві бюджети.
Всього від адміністративних штрафів до місцевих бюджетів надійшло майже 11 млн грн.
Під час обговорення доповіді начальника УМВС в області Василя Варцаби письменник, лауреат Шевченківської премії Степан Пушик запропонував відновити практику охорони громадського порядку за участю народних дружин, зокрема з числа студентів, і цю пропозицію тут же підтримав голова ОДА Михайло Вишиванюк.
Йшлося і про невиправдане затягування із введенням у Коломиї патрульних військових . «Оскільки, як зазначив голова ОДА, «мер уже відсиджує свій час», Михайло Вишиванюк дав доручення голові Коломийської РДА Михайлові Негричу створити такі патрульні дружини, про які йшлося під час недавньої зустрічі з Міністром УМВС України.
Джерело:
Прес-служба голови Івано-Франківської ОДА
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|