МОЗ попередило про можливість занесення в Україну вірусу поліомієліту. Найбільший спалах хвороби зареєстровано у Таджикистані, де від поліомієліту померло 10 людей, а півтисячі осіб шпиталізовано. Нещодавно зареєстровано смертельні випадки від цієї недуги і в Росії. Відтак вірус може легко потрапити в Україну через транспортні кордони.
Прикарпатські медики опинилися у скрутній ситуації, адже Івано-Франківська область забезпечена вакциною від поліомієліту лише на 45% і коштів на придбання решти доз наразі немає.
МОЗ попередило про можливість занесення в Україну вірусу поліомієліту. Найбільший спалах хвороби зареєстровано у Таджикистані, де від поліомієліту померло 10 людей, а півтисячі осіб шпиталізовано. Нещодавно зареєстровано смертельні випадки від цієї недуги і в Росії. Відтак вірус може легко потрапити в Україну через транспортні кордони. Прикарпатські медики опинилися у скрутній ситуації, адже Івано-Франківська область забезпечена вакциною від поліомієліту лише на 45% і коштів на придбання решти доз наразі немає.
Закупівля імунобіологічних препаратів здійснюється за кошти з державного бюджету. Але на державній селекторній нараді, яка відбулася 10 червня під керівництвом Міністра охорони здоров’я, медиків усіх областей попередили, що шукати гроші на поповнення нестачі вакцини від поліомієліту їм доведеться у місцевих бюджетах. Попри те, що керівництво івано-франківської медицини вже направило відповідного листа на ім’я губернатора, медики мають надію, що держава таки виділить фінанси на придбання необхідної кількості вакцини.
Профілактичні щеплення - це єдиний захист від поліомієліту. Лише повністю щеплена дитина має шанс уникнути зараження, пояснює позаштатний обласний дитячий інфекціоніст Світлана Ігнатовська: «Коли 95% населення охоплені щепленнями, вірус не циркулює і захворювання може протікати у легкій формі. Якщо в Україні не буде колективного імунітету, може виникнути епідемія поліомієліту». За інформацією МОЗ, сьогодні охоплені щепленнями від поліомієліту лише 80,6% українців. Для порівняння, на момент спалаху поліомієліту кількість щеплених у Таджикистані сягала 86%.
Вірус поліомієліту можуть завезти в Україну також туристи, які прибувають з Індії, Пакистану, Афганістану та Нігерії, а також країн, де постійно реєструють випадки захворювання на поліомієліт: Сенегал, Мавританія, Ангола, Малі, Чад, Сьєра-Леоне, Гвінея, Ліберія та Буркіна-Фасо. Найбільшу небезпеку становлять пасажири, які прибувають з Росії та Таджикистану. Головний санітарний лікар України Геннадій Рожков запевнив, що з метою не допустити проникнення вірусу в Україну санепідслужба посилила контроль на усіх транспортних коридорах країни, але «повністю запобігти потраплянню вірусу неможливо».
В цілому світі для запобігання поліомієліту дітям роблять три щеплення до 14 років. Хоча заразитися поліомієлітом можна у будь-якому віці, особливо вразливими до цієї недуги є діти, адже більшість дорослих українців мають необхідні щеплення. «Останнім часом батьки масово відмовляються щеплювати своїх дітей, тому дуже багато діток у групі ризику, - наголошує Зоя Ціхонь, заступник начальника Головного управління охорони здоров’я ОДА. До прикладу, вакцинацією від поліомієліту за перше півріччя поточного року з запланованих 50% охоплені лише 13% дітей віком 18 місяців, 27% - 6 років та 9,8% - 14 років. Якщо у садку чи школі буде бодай одна хвора дитина, ризик зараження і поширення інфекції надзвичайно великий.
Поліомієліт - це вірусне захворювання спинного мозку, яке має дуже високий ступінь інвалідизації, - розповідає Світлана Ігнатовська. «Після поліомієліту у людини розвивається параліч верхніх чи нижніх кінцівок, м’язи атрофуються і їх функцію неможливо відновити до кінця життя». Хвороба є невиліковною. Кожен десятий уражений помирає, а всі інші лишаються інвалідами.
Вірус поліомієліту передається повітряно-крапельним шляхом через їжу, іграшки тощо. Тому з метою профілактики необхідно: часто мити руки, пити лише кип’ячену воду, вживати добре вимиті овочі та фрукти, проводити вологе прибирання оселі, провітрювати приміщення, уникати місць великого скупчення людей, уникати контакту з особами, які відвідували вище перелічені країни.
Автор: Наталка ГОЛОМІДОВА
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|