Напевне, найкраще про свої проблеми знають молоді — активні, успішні, здорові й перспективні. Саме таких ми шукали на вулицях міста Івано-Франківська, щоб запитати їх: з якими труднощами найчастіше стикаються молоді люди?
Ярослав Штогрин, 25 років:
— Більшість молоді переживає депресію, яка зумовлена політичною й економічною ситуацією в країні та безробіттям. Важливою проблемою молоді є здоров’я, на яке окрім екології впливають алкоголь, куріння, наркотики, сучасні харчі, низький рівень виховання і культури, домінуюча причина цього — велика кількість українців, котрі емігрували шукати кращого життя за межами України, а дітей виховують близькі родичі. Можна багато говорити про наші проблеми — вони є, були і будуть. Багато з них, безумовно, потрібно вирішувати на рівні держави, та все ж чимало можемо вирішити самі, головне — бажання. Я завжди кажу: «Хто хоче, той шукає можливість, а хто не хоче, той шукає причину».
Тарас Губернат, 21 рік:
— Перша та найболючіша проблема кожного студента-випускника — працевлаштування. Роботодавці вимагають величезного досвіду роботи. Та через навчання в університеті не виходить набиратись практичного досвіду. Загалом система освіти є досить гнилою, тому єдиний вихід для молоді — самоосвіта, оскільки університет не дає потрібних знань, якими можна було б заробити на шматок хліба. Звісно ж, не радує недостатня фінансова забезпеченість, коли без допомоги батьків дуже важко прожити.
Відчувається брак культурних заходів у місті, а ті, що проводяться, можуть добряче вдарити по гаманці, а тому залишається тільки «цмулити» пиво на лавочці, і то не в центрі, а десь у дворах, оскільки це вже заборонено.
Для соціально активної молоді досить гостро відчутний брак підтримки з боку нашої влади. Єдине, що радує, це те, що хоча б не сильно заважають. Є велика проблема з соціальною активністю молодих людей нашого міста, всі стають пасивними. Можливо, це якесь розчарування в житті, а можливо, проста байдужість до всього. Та з нею треба боротися!
Степан Старунчак, випускник ІФНТУНГу:
— Сучасна молодь нині на роздоріжжі проблем, можливостей та перспектив, усі ми наче стоїмо на порозі чогось нового і незвіданого. Гадаю, найбільшою проблемою для сучасної молоді є невизначеність майбутнього, неможливість спрогнозувати розвиток подій завтра. На жаль, ми не можемо сподіватися на підтримку з боку держави у пошуках роботи чи житла, розпочинаючи власну справу чи створюючи молоду сім’ю. Тому українська молодь є унікальною і неповторною, бо, попри всі проблеми, перешкоди та шалений темп життя, ми не забуваємо про основне: ми — майбутнє держави, живемо і радіємо кожному дню, насолоджуємося приємним спілкуванням з друзями та просто йдемо вперед!
Автор: Ольга МОНЧУК
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|