Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що злиття українського Нафтогазу і російського Газпрому не буде.
Така заява голови українського уряду пролунала в телеефірі у відповідь на слова керівника Газпрому Алексєя Міллєра про те, що злиття Нафтогазу і Газпрому стане наступним етапом після створення між ними спільного підприємства.
“Ніякого злиття не буде. Але буде пошук організаційної форми, яка дозволить… синтезувати ефект роботи нашого Нафтогазу і Газпрому”, - заявив Азаров.
Президент Газпрому А.Міллєр заявив у суботу, що Україна і Росія вже домовилися створити на паритетних засадах газове спільне підприємство, куди, за його словами, повинна увійти газотранспортна система України.
Як Газпром бачить злиття з Нафтогазом
Спільне підприємство Газпрому й Нафтогазу, за словами голови Газпрому, можливе лише за умови злиття двох компаній. Алєксєй Міллер твердить, що нинішня форма співпраці – це перший етап, а наступним буде злиття.
Керівник Газпрому розповів, що до складу спільного підприємства з української сторони увійдуть газотранспортна система й видобувні активи, з російського боку - тільки видобувні активи.
“З боку Газпрому - родовище з запасами, еквівалентними активам, внесеним українською стороною. Очевидно, йдеться про одне велике родовище. Партнерам належить уточнити вартість внесених у СП активів, підрахувати вартість запасів і визначити, яке це може бути родовище,” - повідомив пан Міллер.
Вперше злиття двох компаній у кінці квітня запропонував російський прем’єр Путін.
Критики в Україні кажуть, що будь-яке об’єднання означатиме поглинання Газпромом Нафтогазу. У Кремлі переконані, що об’єднання компаній означає не поглинання, а створення нового підприємства.
Міністр енергетики Бойко наполяє, що співпраця з Газпромом буде виключно на паритетних основах і, з урахуванням національних інтересів України. Він також відкидає припущення, що злиття може призвети до банкрутства Нафтогазу.
Президент Янукович раніше заявляв, що об’єднання Газпрому і Нафтогазу можливе лише на паритетній основі.
А президент Медвєдєв твердив, що можливе об’єднання окремих “ланок” Газпрому і Нафтогазу.
Альтернативна труба до Європи
Тим часом Росія підписала меморандум з італійською компанією Eni, який дозволяє французькому підприємству EDF увійти в проект будівництва морської частини проекту “Південний потік”.
У документі також прописані обсяги газу, які “Газпром” постачатиме для реалізації на європейському ринку.
Угоду підписали у Санкт-Петербурзі президенти Росії та Франції Дмітрій Медвєдєв та Ніколя Саркозі.
Мета “Південного потоку” - оминути Україну і Білорусь і транспортувати газ дном Чорного моря через Болгарію до Південної та Центральної Європи.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|