У багатьох країнах світу жінки досі не мають рівних із чоловіками прав. Це створює додаткові ризики не тільки для їхнього соціального благополуччя, а й для здоров’я. Нерівні можливості доступу до інформації, медичної допомоги та засобів санітарії негативно позначаються на здоров’ї жіноцтва.
Проблемою лишається фізичне та сексуальне насильство над жінками, хвороби, що передаються статевим шляхом (зокрема ВІЛ/СНІД), малярія, хронічні обструктивні захворювання легенів. Саме паління є основною причиною високих показників материнської та дитячої смертності у країнах, що розвиваються.
Експерти ВООЗ розповідають про десять найбільш актуальних проблем, пов’язаних зі здоров’ям жінок у світі.
1. Хоча за даними статистики серед курців у десять разів більше чоловіків, ніж жінок, нинішні агресивні маркетингові кампанії широко заохочують до згубної звички молодих дівчат. На жаль, кинути палити жінкам набагато складніше, а залежність від нікотину в них виникає швидше.
2. 61% ВІЛ-інфікованих серед населення областей Сахари – жінки. У Карибському басейні частка жінок серед ВІЛ-позитивних становить 41%. Прикро, але останніми роками кількість ВІЛ-інфікованих жінок стрімко зростає в Латинській Америці, Азії та Східній Європі.
3. Від 15% до 71% жінок в всьому світі хоча б раз зазнавали фізичного чи сексуального насилля від чоловіків. Наслідки ж такого «досвіду» найрізноманітніші – від небажаної вагітності і венеричних хвороб до депресій і хронічних захворювань.
4. Деякі дослідження свідчать, що 1 з 5 дівчат зазнає фізичного насильства у віці до 15 років.
5. Незважаючи на те, що кількість ранніх шлюбів стрімко знижується, близько 100 млн. дівчат упродовж наступних десяти років вийдуть заміж до свого 18-річчя. Це майже третина дівчат-підлітків на планеті (не враховуючи Китаю). Молоді дівчата часто необізнані щодо хвороб, які передаються статевим шляхом, включаючи ВІЛ/СНІД.
6. Близько 14 млн. дівчат-підлітків щороку стають мамами. 90% із них мешкають у країнах, що розвиваються.
7. Щодня 1600 жінок і більш ніж 10 тис. немовлят помирають від ускладнень у період вагітності та при пологах. Більшості цих ускладнень можна було запобігти. Майже 99% випадків материнської смертності та 90% дитячої припадають на країни третього світу.
8. Дослідження показали, що жінки з більшою вірогідністю придбають інсектициди для боротьби проти малярійного комара, ніж чоловіки.
9. У більшості країн кухня і приготування їжі все ще суто жіноча робота. Мільйони жінок щодня проводять час над відкритим полум’ям чи біля печей і вдихають шкідливі випари. Вони призводять до розвитку хронічних обструктивних захворювань легенів в 1,3 млн. жінок, із яких близько півмільйона помирають. Ще більшу загрозу хатній дим становить для вагітних, адже часто стає причиною викиднів та порушень у розвитку плоду.
10. У будь-якому куточку планети, незалежно від віку жінки мають більший ризик втратити зір, аніж чоловіки. Незважаючи на це у жінок менше можливостей отримати кваліфіковану медичну допомогу з огляду на культурні особливості та звичаї різних країн. Подекуди хірургічне лікування може отримати лише пацієнт чоловічої статі.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|