Карпатський регіон має невичерпний сюжетний потенціал для фантастичної літератури, - вважають письменники-фантасти Наталія Щерба і Володимир Єшкілєв - учасники круглого столу «Франківська фантастика», що відбувся 11 червня в івано-франківському кафе «Хрущ на Вежі». З їх слів, Карпати – це містичні гори, остання, за висловом В.Єшкілєва, територія в Європі, де збереглися відьмацькі традиції, що відкриває «фантастичні можливості написання фантастики».
В той же час, цей жанр літератури сьогодні мало розвинений в регіоні. На думку письменників, це зумовлено двома причинами: спадком радянських часів і засиллям фантастофобів. Багато сучасних галицьких літераторів досі продовжують вважати фантастику літературою другого сорту, віддаючи перевагу творам національно-визвольного змісту. Як наслідок, центр української фантастичної літератури сьогодні зміщено на схід, до Харкова, де оформилась ціла плеяда визнаних в Україні та далеко за її межами авторів, а премія «Золотий Кадуцей» місцевого Міжнародного фестивалю наукової фантастики «Зоряний міст» давно вже за значимістю перевершила відповідні російські нагороди.
Поряд з цим, - вважають учасники заходу, - в Україні недостатньо розвинена інфраструктура книговидання та книгорозповсюдження. Внаслідок цього гонорари за видання авторських творів в Росії у 8 – 12 разів вищі, ніж в Україні, а більшість українських письменників видає свої книжки у Москві. «За це, - зазначив В.Єшкілєв, - нас досі вважають папуасами»
Тим не менш, прикарпатські фантасти вважають, що виправити ситуацію можливо. Вже сьогодні вони розглядають можливість розбудови третього східноєвропейського, поруч з московським та харківським, центру фантастики саме в Івано-Франківську, де є давні літературні традиції. «За основу, - переконана Н.Щерба, - слід взяти карпатську легенду». Першим кроком до створення такого центру, на думку учасників круглого столу, має стати заснування в Івано-Франківську часопису наукової фантастики, в якому молоді місцеві письменники змогли б друкувати свої на початках оповідання. Ідею створення такого видання поряд з письменниками підтримали функціонери фундації «Цинамоновий Хрущ» Олег Головеньский та Володимир Швадчак. Вони ж виступили з ініціативою запровадження премій для журналістів електронних і друкованих змін за кращі статті і сюжети на фантастичну тематику.
Автор: Сергій БІЛИЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|