Перед тим, як щеплювати дитину, лікар повинен зробити чимало аналізів і провести детальний огляд. Про це розповів головний позаштатний спеціаліст МОЗ України з питань дитячих інфекційних захворювань, доктор медичних наук Сергій Крамарєв із Києва під час семінару для луцьких лікарів, який відбувся 8 червня.
За його словами, лікар повинен враховувати усі протипоказання.
«До кожного з профілактичних щеплень є перелік цих протипоказань. Щеплюватися мають здорові діти. Перед щепленням лікар обов’язково має провести огляд дитини. Повинен дуже ретельно зібрати аналізи, бо на перший погляд захворювання може не виявитися. А за результатами аналізів може виявитися захворювання, при якому щеплення протипоказане на даний момент. Адже протипоказання є постійні й тимчасові», - зазначив Крамарєв.
Учений розповів, що перед вакцинацією, лікар зобов’язаний зробити аналіз на алергію. Адже у вакцинах є компоненти, які можуть викликати алергію. Наприклад, деякі антибіотики, які застосовуються для стабілізації вакцини.
«Сучасні вакцини позбавлені багатьох речовин і вони викликають невелику кількість побічних ефектів. Але важлива й правильна техніка введення. Вакцинацію повинен проводити фахівець, який пройшов певне навчання. Не можна вважати, що вакцинація – це проста процедура, яку можна проводити вдома в амбулаторних умовах. Це має проходити тільки в умовах спеціалізованого медичного закладу», - наголосив Крамарєв.
Втім, учений погодився, що не всі фактори можна врахувати
«Є приховані захворювання, які проявляються пізніше. Не завжди таке можна врахувати. Маю на увазі генетичні дефекти чи дефекти імунної системи. Їх неможливо виявити при загальному огляді. На жаль, таке трапляється. Але це дуже рідко. Я думаю, що вони не впливають на загальний стан вакцинації. На десятки чи сотні мільйонів випадків зустрічається один», - зазначив Крамарєв.
Крім того, за словами вченого, неможливо передбачити й таку реакцію організму на вакцину, як анафілактичний шок.
«У кожній інструкції записано, що анафілактичний шок може бути ускладненням до вакцинації. І врахувати це, нажаль, неможливо. Бо не лише вакцина, а й будь-який інший засіб може викликати анафілактичний шок. Це індивідуальні особливості дитини, які не проявлялися до проведення цієї вакцинації.
Є такі ускладнення при введенні живої вакцини проти поліомієліту. Неможливо передбачити як організм дитини прореагує на цей живий вірус. Більшість реагує нормально – виробляє імунітет. Але у поодиноких випадках діти можуть реагувати по-іншому. І це передбачити неможливо», - констатував учений.
Утім, зазначив він, немає жодного доведеного випадку, коли дитина померла саме внаслідок вакцинації.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|