Із 200 мільйонів хворих на діабет в усьому світі більш ніж півтора мільйони мешкають в Україні, - розповіла в інтерв’ю Бі-Бі-Бі президент Міжнародної діабетичної асоціації Людмила Петренко.
Діабет – це порушення рівня цукру у крові людини. Подекуди діабет навіть називали хворобою заможних, але згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я більш як 80% тих, що потерпають на діабет, мешкають саме у бідних або не дуже багатих країнах.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кількість смертей від діабету має зрости на 50% впродовж наступних 10 років у разі, якщо не буде вжито негайних заходів. І нині учені у Бостоні (США) працюють з однією з багатообіцяльних ідей у плані боротьби з діабетом.
Шансом для хворих на діабет першого типу можуть стати дослідження, які нині проводять в багатьох провідних дослідницьких центрах світу, йдеться про випробування штучної підшлункової залози. Нині це дуже дорога технологія, щотижня вона обходитиметься пацієнтові майже у тисячу доларів.
Кореспондент Бі-Бі-Сі Олег Рац запитав президента Міжнародної діабетичної асоціації Людмилу Петренко, чи не дивує її, що останні дослідження розвінчують міф про те, що діабет – хвороба мешканців заможних країн.
Л. Петренко: Ні, мене це зовсім не дивує тому, що зовсім змінений спосіб життя сьогодні в багатьох країнах Європи, також і в Україні.
Бі-Бі-Сі: Тобто, цифра про те, що 80% усіх хворих на діабет живуть у бідних країнах, вас не дивує?
Л. Петренко: Ні, зовсім не дивує.
Бі-Бі-Сі: А як в Україні з діабетом? Які масштаби цього захворювання?
Л. Петренко: За останні роки цукровий діабет розглядається не тільки як серйозне захворювання, а як важлива медико-соціальна проблема, яка на сьогодні дуже актуальна не тільки в Україні, а й в країнах світу.
Це постійне збільшення кількості пацієнтів, хронічний характер захворювання, розвиток мікро- та макросудинних ускладнень, які призводять до скорочення взагалі тривалості життя при погіршенні на сьогодні якості життя.
Якщо в світі нараховуються сьогодні більше 200 мільйонів хворих на цукровий діабет, то в Україні зареєстровано на 1 січня 2009 року більше мільйона хворих. А ще десь півмільйона хворих про своє захворювання не знають (так, як і в усьому світі) тому, що просто у них воно на сьогодні ще не виявлено.
Бі-Бі-Сі: Власне, наскільки серйозна проблема для людей, які мають діабет? Як їм жити?
Л. Петренко: Дуже серйозна. По-перше, тому, що зараз погіршена якість їхнього життя. Перш за все держава повинна забезпечити їх безкоштовно інсуліном тому, що інсулін дає життя.
А, наприклад, в Україні є програма «Цукровий діабет», на яку виділяється і кожний рік збільшується виділення коштів, але цих коштів на сьогодні вистачає тільки на закупівлю інсуліну.
А хворому для того, щоб жити з цим захворюванням, треба мати глюкометр та смужки до нього, голки, шприци і таке інше. І весь час необхідно стежити за розвитком ускладнень при цукровому діабеті, розумієте?
Тому, це такий тягар на державу і на прямі витрати самого хворого на сьогодні (вони дуже великі!)
Бі-Бі-Сі: А як на вашу думку, чи можна взагалі колись вирішити проблему захворювання на діабет?
Л. Петренко: Вирішити? Це треба вести дуже велику профілактичну роботу з населенням для того, щоб запобігти розвитку, наприклад, цукрового діабету другого типу. Тому, що 80% хворих мають саме цей тип захворювання.
Бі-Бі-Сі: А що це за другий тип?
Л. Петренко: Це таблетований тип. При першому типі цукрового діабету хворий є інсулінозалежним.
А при другому типі можна дотримуватися дієти та приймати таблетовані препарати. І декілька відсотків хворих на другий тип мають сумісно цукрознижуючу та інсулінотерапію.
Бі-Бі-Сі: І як сьогодні забезпечуються хворі в Україні?
Л. Петренко: Наприклад, з 2006 року існувала децентралізована закупівля інсуліну. Тобто, на програму виділялися кошти, потім віддавалися ці кошти в регіони і на них закуповували інсулін. І ми вважали, що це найкраще на сьогодні.
І з 2005-го ми ставимо громадське питання про те, щоб перейти на рецептурно-компенсаційну систему, як у інших державах світу.
Але зараз саме новий уряд, та політична сила, яка прийшла сьогодні до влади, і 2006 року віддала нам голоси за те, щоб була децентралізована закупівля (бо вони не були у влади), хоче тепер зробити централізовану закупівлю.
І ми вважаємо, що це знову погіршить забезпечення хворих на цукровий діабет тому, що є дуже багато запобіжників. Тобто, ми повертаємось до того, що буде монополія і корупційні схеми при закупівлях інсуліну.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|